Lenovo rezilliği

Lenovo genel olarak 2020'den sonra topladı şu anki modellerde bu tarz sorun yaşamak çok olasılık dışı.

2020 veya sonrası laptoplarını kullanma fırsatım olmadı fakat Ideapad 320'nin parça kalitesi rezalet ötesi.
Arkadaşımda Dell markasının 15 yıllık laptopu var kaç kere yere düştü daha bırak menteşesini kasasında aşınma bile yok.

Ekrandaki tozdan kötü kullandığını nereden anladınız da adamı suçluyorsunuz? Sanırsın monitörleri ayna gibi parlıyor hepsinin.

Kullanıcıyı suçlamak yerine bu modelde kronik sorun varmış demek ki diyebilirsiniz arkadaşlar. Merak etmeyin, her Lenovo laptop böyle değil zaten.

Evet böyle bir yaklaşım yapmam daha doğru olurdu.

Lenovo satın alınmamalı önerilmemelidir çünkü bende de 2019-2020 model Ideapad vardı internet sorunları vardı.

İnternet sıkıntısı bende de vardı. Kendi sitesinden seri numarasını girip sürücü güncellemesi yapınca çözüldü.

Evet böyle bir yaklaşım yapmam daha doğru olurdu.

İnternet sıkıntısı bende de vardı kendi sitesinden seri numarasını girip sürücü güncellemesi yapınca çözüldü.

Sürücülerini her gün sil-yükle yapmak zorunda kalıyordum Wi-Fi'ye bağlandı Wi-Fi yok hatası yüzünden.

Hayır, bende Lenovo'nun en giriş modellerinden kullanıyorum, ne ısınıyor ne de bir sıkıntı var. Özensiz kullandıysanız sizin sorununuz.
Eki Görüntüle 1428925
Hava 27, odam 29 derece.

Kardeşim oyunları kötü oynuyor demiyorum. Parça kalitesi kötü diyorum.

Hep Lenovo ürünleri kullandım ve hiçbir sıkıntı yaşamadım. Tabii bu başkası yaşamayacak anlamına gelmiyor sonuçta kusurlu ürünler olabilir. Fakat yaşadığınız sorundan dolayı Lenovo gibi bir markaya rezil deyip üstüne de almayın demek çok saçma.

Seriden seriye değişir Ideapad 320 alınmasını önermem.

Kardeşim oyunları kötü oynuyor demiyorum. Parça kalitesi kötü diyorum.

Seriden seriye değişir Ideapad 320 alınmasını önermem.
Alabilirsiniz bu arada. Bende yeni 320-15IKB serisi var. Böyle bir problem olmadı 1 yıllık kullanımda. 2018 modelin kasasına özgü bir problem sanırsam.

1.5 yıl önce Lenovo Ideapad C340 aldım 3000TL'ye. Bir kere bile sorun çıkartmadı. Sizin kullanım tarzınıza bakılırsa çok da dayanmaz o cihaz.

Laptopu daha hiç masadan kaldırmadım yaptığım tek şey ekranını açmak kapatmak. Her 2 yılda bir temizliğini termal macun değişikliğini yetkili servislerde yaptırıyorum.

Alabilirsiniz bu arada. Bende yeni 320-15ıkb serisi var. Böyle bir problem olmadı 1 yıllık kullanımda. 2018 modelin kasasına özgü bir problem sanırsam.

Arkadaşımda MX 940 olan farklı bir Ideapad 320 modeli vardı onda da menteşe sorunu çıktı.

Laptopun tek sıkıntısıda bu değil. Masadan 1 kere kaldırmadım kasası hafif bastırınca çatırdıyor.

Sonra SSD taktırmadan önce HDD vardı hard disk bilgisayarın fan sesinden fazla cızırtı sesi çıkartıyordu.

Bir de son olarak bu laptopta bir kronik sorun daha var harici ekran kartı olan Radeon 530u kimse devreye sokamamış herkeste farklı hatalar oluşmuş Türkiye'deki harici ekran kartı çalışan (AMD Radeon 530) tek Ideapad 320 bende oda çalıştırır çalıştırmaz bozuk görüntü verdi.

amd radeon.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı