Lenovo servisin ücret istemesi

Notebook

Hectopat
Daha fazla  
Lenovo g510 cihazimi sarjin aniden bitme sorunu yuzunden 3.basvurumda servise aldilar uzun sureden beri olan bir sorundu. Servise yollarken cihazin batarya girisinde bir sorun oldugunu farkettim batarya otururken sikinti yapiyordu. Servise yollarken bildirdim bu yeni olan bisey benim sorunum cok onceden daha onceden yollamis oldugum mailler var zeten dedim tamam dediler bilgisayari aldilar. Bugun benden 550 lira para istediler. Anakartin pil girisi kirilkis anakart degiscekmis. Ben diyorum ki benim sorunum bundan oncede vardi bu kirik yeni oldu onunla alakasi yok diyorum anlamiyorlar. Ayni seyi soyleyip duruyorlar. Cihazi neredeyse aldigimdan beri sarj problemi var cihazi alali yaklasik 1 yil oldu. 2 ay oncesinden mail yolu ile sorunumu ilettigim mailler var. Ben simdi ne yapmaliyim. Tuketici haklarina basvursam kazanabilirmiyim. Sarj konusunda sorunlu cihazi kirigi bahane gosterip benim ustume yikiyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lenovo sonunda kadar uğraştırıyor. Benim de Lenovo cihazım üretim hatasıydı. Dört kez kendiliğinden anakart yandıktan sonra tüketici hakları sayesinde geri verdim. Bu arada bilgisayarı aldığın aracı firmayla görüş (Teknosa vb.). Aracılara biraz baskı yapınca kendileri hallediyorlar. Ben verirken mağaza müdürüne biraz bağırdım. Cihazı aldılar, Lenovo ile konuşup geri verdiler. Yalnız Lenovo çok uğraştırıyor, biraz uzun sürebilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı