Lenovo yetkili servisin laptopu tamir edememe ihtimali var mı?

Re Malaka

Decipat
Makaleler
17
Yer
Rome
Lenovo laptopu garanti kapsamında yetkili servise teslim ettim bugün.
Sorun biraz garip. Çok rastgele zamanda ses ve görüntü yavaşlıyor ve aniden güç kesip reset atıyordu. Ama bu durum bazen hiç olmuyor, bazen günde 8-10 kere oluyor. Şimdi servisteyken bu durum yaşanmasa, adam sorunun kaynağını nasıl çözecek?
Eğer öyle bir anına denk gelir de PC sorunsuz çalışır ise, sorun yok deyip geri vererek beni uğraştırırlar mı tekrar tekrar?

Sorun biraz garip. Çok rastgele zamanda ses ve görüntü yavaşlıyor ve aniden güç kesip reset atıyordu. Ama bu durum bazen hiç olmuyor, bazen günde 8-10 kere oluyor. Şimdi servisteyken bu durum yaşanmasa, adam sorunun kaynağını nasıl çözecek?
Eğer öyle bir anına denk gelir de PC sorunsuz çalışır ise, sorun yok deyip geri vererek beni uğraştırırlar mı tekrar tekrar?

Çok fazla ısındığı içindin fazla yorma sistemi.

Sorunu detaylı açıklayın. Elektrik aksamında sıkıntı olabilir.

Böyle durumlarda zor da olsa kayıt almak büyük katkı sağlayabilirdi. Yani bazen hiç olmuyor diyorsunuz ama bazen de sürekli olduğu zamanlarda telefon ile kayıt alıp videoyu bilgisayara atıp servise söylemek katkı sağlardı.

@Creax31 ısınma sorunu yok. Sıfır yük altında iken bile yaşanıyordu sorun.
Kaldi ki kararlılık testinde tüm birimler tam yukte 80 derecede çalışıyor.

@ftftc_ cihazı teslim alan kişiye söyledim ama daha kısa yazmış. Olmadı telefonla arayıp ekletirim oluyorsa. Elektrik sorunu olabilir, şarj aletini de alın dedim. Gerek yok dedi. Aşırı mantıksız geldi bana.

@bazzinga yani geçti artık, garantiden gelince tekrar ederse öyle yaparım. Fakat kayıt almak da zor, çok zamansız yaşanıyor. Gerçekten anlam veremiyorum. Format attım, tüm sürücü ve biosu güncelledim. Devam etti. Ama olay görüntüleyici üzerinden SS alıp hata isimli jpeg olarak masaüstüne koydum. Gözüne çarparsa bakar oradan. Son 2 günde 8 kez kapandı gibisinden kritik uyarı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı