Lenovo ThinkBook 13s G3 alınır mı?

sivurant

Hectopat
Bu cihazı 7700TL civarı buldum yeni nesil Zen3 işlemci bulunuyor fakat ekranı 13 inç ve 1920x1200 bilgisayar programcılığı için yetersiz olur mu?

Android Studio ve AutoCAD kullanılıyor bazı derslerde Ryzen 7 5800u üzer mi? Harici ekran kartı yok cihazda. 16 GB RAM ve 512 GB SSD mevcut. Şarjı uzun gidecek bir cihaz benim işime yarayacağını düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence hem hızlı şarj hem de ekran büyüklüğü sebebiyle daha iyi bir tercih olur. Daha ucuza da bulabilirsiniz. Aynı fiyat bandında 1650Ti'lı Lenovo IP Gaming 3 laptoplara da göz atabilirsiniz.

Bu cihazı 7700TL civarı buldum yeni nesil Zen3 işlemci bulunuyor fakat ekranı 13 inç ve 1920x1200 bilgisayar programcılığı için yetersiz olur mu?

Android Studio ve AutoCAD kullanılıyor bazı derslerde Ryzen 7 5800u üzer mi? Harici ekran kartı yok cihazda. 16 GB RAM ve 512 GB SSD mevcut. Şarjı uzun gidecek bir cihaz benim işime yarayacağını düşünüyorum.

@sivurant

Dersleriniz de kullanacağınız programlarda performans ihtiyacınızı ekran kartı karşılayacağı için işlemci üzerine entegre olandansa harici ekran kartı size hız ve dolayısı ile zaman kazandıracaktır.

Bütçenizi genişleterek size daha uzun yıllar performanslı hizmet edecek bataryası ile uzun yol alabileceğiniz ekran boyutu ile gözlerinizi rahat ettirecek model önerim

Victus by HP Laptop 16-e0004nt Ürün Özellikleri | HP® Müşteri Desteği

Ayrıca işlemci ve ekran kartı karşılaştırmalarını aşağıdaki linklerden takip edebilirsin

AMD Ryzen 7 5800U vs AMD Ryzen 5 5600H

AMD Radeon RX Vega 8 (Ryzen 5000) vs NVIDIA GeForce RTX 3050 Laptop GPU

Kararınızı da bizlerle paylaşırsanız mutlu edersiniz.

Son düzenleme:
Şu an AVM'de d16 baktım sırtımda taşımanın akla mantığa yeri yok 16 inç aşırı büyük. Matebook 14 baktım çok fazla şikayeti var. Çok kararsız kaldım.

Hocam AutoCAD benim bildiğim kadarıyla RAM ve GPU'ya işlemciden daha fazla yükleniyor. Laptop gerçekten güçlü 8/16 ama grafik birimi olmadığından fazla performans veremez.

Hocam galiba ince bir bilgisayar istediğinizden dolayı oyuncu laptoplarından uzak duruyorsunuz.
Taşınabilir ve işimi gorucek şarji uzun gidecek bir şey baktımm. Attığım Lenovo yeni nesil işlemcili ram iyi o yüzden yeter gibi gördüm. Ekran küçükluguni evde monitör bağlayacağım için sıkıntı görmem.

Ryzen 5 3500U ile sorunsuz kullanıyorum aslında ama 13 inç bana çok küçük geldi ve fiyatı bence çok yüksek. Daha iyi seçenekler var. Ayrıca AutoCAD 3D modelleme yapmadığınız sürece işlemciye daha fazla yükleniyor.

Oyun tasarım modelleme için büyük ihtimalle kullanılacak. 13inc baktım şimdi AVM'de normal geldi evimde eski 14 inc laptop var.

Gaming laptop alsam en az 2,5kg.

Ryzen 5 3500U ile sorunsuz kullanıyorum aslında ama 13 inç bana çok küçük geldi ve fiyatı bence çok yüksek. Daha iyi seçenekler var. Ayrıca AutoCAD 3D modelleme yapmadığınız sürece işlemciye daha fazla yükleniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı