Lenovo ThinkBook 15 G3 ACL "AMD Software: Adrenalin Edition Warning" Hatası

eren1233

Hectopat
RAM
16
SSD veya HDD modeli
SKHynix
Ekran kartı
AMD Radeon
Anakart
?
İşlemci
AMD Ryzen 5700u
Herkese selam,

Yaklaşık alalı 1 ay olan Lenovo ThinkBook 15 G3 ACL bilgisayarım için AMD'nin sitesinden güncel ekran kartı sürücüsünü indirdim. Kurulum esnasında aldığım ilk hata ektedir. Daha sonra biraz araştırdım ve aygıt yöneticisi>ekran bağdaştırıcıları>özellikler>driver>eski driver daha iyi performans ayarını yaptım ve AMD'nin adrenalin yazılımı açıldı fakat bilgisayarın performansında gözle görülür bir FPS düşüşü oldu cursor garip şekilde hareket etmeye, pencereler jumping yapmaya başladı. Devamında tekrar aygıt yöneticinden sürücüyü Windows'un kuruduğu eski sürücüye getirdim fakat bu sefer ilginç bir şekilde her 10-30 Sn'de bir cursor yanında çıkan yüklenme işareti (görsel yine ektedir) aktif hale geliyordu. Başta virüs bulaştığını zannettim fakat tekrar başta bahsettiğim ayarı yapınca sorun düzeliyordu. Sanırım arka planda bir uygulama sürekli açılmaya çalışıyor ama bunu başaramıyordu. Ayrıca görev çubuğunda hareketlenme de oluyor fakat uygulama logosu çok hızlı hareket ettiği için sorunu tespit edemedim.

Bu problemi çözmek için şunları da denedim ama sorunum çözülmedi:
1-)DDU yazılımı ile temiz kurulum yapmak.
2-)Lenovo'nun sitesinden VGA driver indirmek.
3-)AMD'nin sitesinden eski driverları indirip denemek.
4-)BIOS güncellemesi yapmak.
5-)Çeşitli antivirüs yazılımları ile virüs taraması yapmak.
6-)Son çare olarak bilgisayarı Windows 11'den Windows 10'a geçirdim fakat düzelmedi.

Bahsettiğim sorun son zamanlarda çok canımı sıkmaya başladı, bu konuda bana yardımcı olabilecek biri var mı?
@Recep Baltaş
@Ali Güngör
hata1.png

hata2.png

Teknik problem var cihazda ben böyle yaparak çözdüm.
uzaktan bir lenovo teknisyeni bilgisayarıma bağlandı ve bir sorun olduğunu söyledi.Sorun Windows sürümünden kaynaklanıyormuş ,normalde win 10 education kullanıyorum .Sorun sürümün education olmasıymış.Pek gerçekçi gelmedi ama.

uzaktan bir lenovo teknisyeni bilgisayarıma bağlandı ve bir sorun olduğunu söyledi.Sorun Windows sürümünden kaynaklanıyormuş ,normalde win 10 education kullanıyorum .Sorun sürümün education olmasıymış.Pek gerçekçi gelmedi ama.
Sıfırdan Windows 10 pro güncellemesi yaptım.Sorun devam ediyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı