Lenovo ThinkBook Ryzen 5 4500U nasıldır?

Sado32

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RYZEN 5 4600H GTX 1650 144HZ ACER NITRO AN515-44
Bu bilgisayar halkında size birkaç soru soracağım yanıtlarınız benim için önemli. Bu bilgisayarı almayı düşünüyorum genellikle oyunlarda kullanacağım ama öyle RDR2 Witcher 3 falan değil oynayacağım oyun Max LoL Valorant vs ama tabii bu oyunları oynarken arkada Discord ve Spotify açık bir şekilde oynayacağım baktığım zaman oyun testlerinde Valorant da 80 100 FPS arası alıyor bu bana yeter ama sorum şu; DC ve Spotify açıkken nasıl bir FPS değeri alırım ve birkaç yerde araştırma yaptığım da bir zaman sonra Ryzen 5 4500U'lu sistemlerde FPS düşüşü olmaya başlamış bu sorunla karşılaşır mıyım?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-08-05-13-16-01-554_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    Screenshot_2021-08-05-13-16-01-554_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    50,4 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam söylediğiniz şeyleri oyun oynarken ben de yapıyorum. Ancak RAM miktarı önemli. RAM 8 GB iken 3500U'lu bilgisayarımda oyun oynarken DC, Spotify gibi şeyler kullanamıyorken 16 yaptıktan sonra rahatlıkla kullanmaya başladım. 4500U 3500U'dan daha iyi olduğuna göre hesabı siz yapın.

Hocam söylediğiniz şeyleri oyun oynarken ben de yapıyorum. Ancak RAM miktarı önemli. RAM 8 GB iken 3500U'lu bilgisayarımda oyun oynarken DC, Spotify gibi şeyler kullanamıyorken 16 yaptıktan sonra rahatlıkla kullanmaya başladım. 4500U 3500U'dan daha iyi olduğuna göre hesabı siz yapın.
Peki kaç yıldır kullanıyorsunuz pc yi zaten bende aldıktan hemen sonra ram yükseltmesi yapmayı düşünüyorum onun için çift yuvalı pc lere bakmaya özen gösteriyorum ve fps değerleriniz ne oluyor

Peki kaç yıldır kullanıyorsunuz pc yi zaten bende aldıktan hemen sonra ram yükseltmesi yapmayı düşünüyorum onun için çift yuvalı pc lere bakmaya özen gösteriyorum ve fps değerleriniz ne oluyor
Hocam 5 aydır kullanıyorum. FPS değerlerim Valorant'ta 90 civarlarında, LoL oynamıyorum o yüzden FPS nedir bilemeyeceğim. GTA V'de de 55-60 FPS alıyorum. Ayrıca aynı fiyata 3500U'lu modeller de var 16 GB RAM'li üstelik. Fakat yine de 4500U alıp yükseltme yapmanız çok daha iyi olur.

Hocam 5 aydır kullanıyorum. FPS değerlerim Valorant'ta 90 civarlarında, LoL oynamıyorum o yüzden FPS nedir bilemeyeceğim. GTA V'de de 55-60 FPS alıyorum. Ayrıca aynı fiyata 3500U'lu modeller de var 16 GB RAM'li üstelik. Fakat yine de 4500U alıp yükseltme yapmanız çok daha iyi olur.
Teşekkürler uzun zamandır bakıyorum ama 16gb ramli görmedim hiç LİNK atabilir misiniz

Hocam ama 4500U'nun 16 GB modelini alacağınıza Matebook öneririm. Fakat 13 inç olduğunu hesaba katın.
Ayrıca son bütçenizi de söyler misiniz?

Hocam ama 4500U'nun 16 GB modelini alacağınıza Matebook öneririm. Fakat 13 inç olduğunu hesaba katın.
Ayrıca son bütçenizi de söyler misiniz?
Baktım bende buldum ama vazgeçtim alacağım laptop 5000 5300 fiyat bandında ekstra ram de 400 500 kadar o yüzden kendim yükseltme yapmam mantıklı

Geri
Yukarı