Lenovo Thinkpad cihazlarda şarja takıldığında oluşan mavi ekran hatası

Makaleler
1
Bu sorunun ana kaynağının Intel yönetim güncellemelerinden dolayı olduğunu söyleyeyim öncelikle.

Her şeyi deneyip bir türlü bilgisayarı mavi ekran almadan 1 saat bile kullanamayacak durumdaysanız ve hala çözüme ulaşamadıysanız wnpdriver.sys dosyasını silmek gibi bir geçici çözümü var.

Bu sürücüyü sildikten sonra bilgisayar bu sürücü tekrar yüklenene kadar normal bir şekilde çalışıyor ama sonuç olarak Windows bu sürücüyü tekrar yüklüyor.

Dosya konumu:
Rich (BB code):
C:\Windows\System32\drivers director

Sorunun ana kaynağı olan sürücüsü ise Intel Management Engine sürücüsüdür. Sürücüyü güncellemeyi, devre dışı bırakmayı veya kaldırmayı deneyebilirsiniz.

Tüm Thinkpad cihazlarda olan bir hata değil, hatta böyle bir sorunu ilk defa duydum. Benim E590 modelinde bahsedilen sürücü yüklü ve sorunsuz kullanıyorum.

Tüm Thinkpad cihazlarda olan bir hata değil, hatta böyle bir sorunu ilk defa duydum. Benim E590 modelinde bahsedilen sürücü yüklü ve sorunsuz kullanıyorum.

Her cihazda yaşanması biraz saçma olurdu zaten. Can sıkıcı bir durum olduğu için yaşayan olursa sonradan görmesi için yazdım. Örnek, T490 bu sorunu yaşama ihtimali olan cihazlardan biri.

Her cihazda yaşanması biraz saçma olurdu zaten. Can sıkıcı bir durum olduğu için yaşayan olursa sonradan görmesi için yazdım. Örnek, T490 bu sorunu yaşama ihtimali olan cihazlardan biri.

Lenovo'nun sitesinden ve Intel'den aynı sürücüyü indirince saçma bir şekilde farklar olabiliyor, denemeniz gerekir ise yazmak istedim.

Lenovo'nun sitesinden ve Intel'den aynı sürücüyü indirince saçma bir şekilde farklar olabiliyor, denemeniz gerekir ise yazmak istedim.

Orası öyle ama kafaya göre sürücü indirmemek için Lenovo'nun kendi sitesinden indirmek en mantıklısıdır. Microsoft Update Kataloğuna da bakılabilir.

Geri
Yukarı