Lenovo Thinkpad E15 sistem durduk yere donuyor

phoebex

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, iyi akşamlar. Son bir iki haftadır Lenovo Thinkpad E15 cihazım durduk yere donuyor. Bazen bir şeyler yapıyorken bazen de durduğu yerde. İki hafta önce siyah ekran vermişti durduğu yerde; bütün güncellemelerini vs yaptım. Ondan sonra 2 kere dondu. Tamamen kitleniyor, güç tuşundan kapatmam gerekiyor. Isınma falan yok ama o durumdan sonra ısınmaya başlıyor.
Başka bir formda bunun "adrenalin yazılımından" sebep olduğu yazıyordu ama bilemedim, öyle olsa bile nasıl kaldıracağımı bilmiyorum.
Bir yardım ederseniz iyi olur.
Not: 3.5-4 aylık bir laptop.
Not2: Hangi detayları versem bilemedim. İstediğiniz testler vs olursa lütfen söyleyin, sonuçları yapıp atayım:)

Son düzenleme:
Arkadaşlar, iyi akşamlar. Son bir iki haftadır Lenovo Thinkpad E15 cihazım durduk yere donuyor. Bazen bir şeyler yapıyorken bazen de durduğu yerde. İki hafta önce siyah ekran vermişti durduğu yerde; bütün güncellemelerini vs yaptım. Ondan sonra 2 kere dondu. Tamamen kitleniyor, güç tuşundan kapatmam gerekiyor. Isınma falan yok ama o durumdan sonra ısınmaya başlıyor.
Başka bir formda bunun "adrenalin yazılımından" sebep olduğu yazıyordu ama bilemedim, öyle olsa bile nasıl kaldıracağımı bilmiyorum.
Bir yardım ederseniz iyi olur.
Not: 3.5-4 aylık bir laptop.
Not2: Hangi detayları versem bilemedim. İstediğiniz testler vs olursa lütfen söyleyin, sonuçları yapıp atayım:)
bendede aynı sorun var

bendede aynı sorun var
Ben bunu bir iki yere daha sordum ama kimse bir şey demedi. Bazen bu donmalara matkap sesi gibi bir ses eşlik ediyor, onun için de harddisk'te bad sector vardır gibi bir şeyler okudum. Bütün güncellemelerini yapmıştım Lenovo Vantage'den, ondan sonra bir kere yaptı bir ay kadar önce. Eğer yapmadıysan işlemci güncellemelerini falan bir yap derim, ben baktığımda bayağı bir güncelleme vardı.

biraz konu hortlatmak gibi olacak. garantiye gönderdiniz mi? çünkü sen bişey yapmamışın. kendisi bozulmuş. aynı cihaz bendede var. üzücü bir durum

biraz konu hortlatmak gibi olacak. garantiye gönderdiniz mi? çünkü sen bişey yapmamışın. kendisi bozulmuş. aynı cihaz bendede var. üzücü bir durum
Hayır, ne yazık ki gönderemem de garantiye çünkü her işimi onunla hallediyorum ama bozulmuş olduğunu nasıl anladınız? Demek istediğim bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? Ondan sonra bir daha yaşamadım zaten de yine de korkuyorum tam işimin ortasında aynısını yapacak diye...

Hayır, ne yazık ki gönderemem de garantiye çünkü her işimi onunla hallediyorum ama bozulmuş olduğunu nasıl anladınız? Demek istediğim bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Ondan sonra bir daha yaşamadım zaten de yine de korkuyorum tam işimin ortasında aynısını yapacak diye...

Evet biraz peşin hükümlü olmuşum afedersiniz. Sizi anlıyorum benim laptopumda problem çıkarıyor. Ama küçük(touchpad sapıttı ama BIOS güncelledikten sonra geçti) ama sizinki bayağı büyük problem gibi gözüküyor. Garantiye gösterseniz iyidir.

Şimdi hocam matkap sesi hoparlörden mi geliyor yoksa bilgisayar içinden mi.
HD Tune Pro indirin ve bütün ekranların fotoğrafını çekin.
Tarama sırasında hızlı tarama vs butonlar görürseniz kapatın o butonları.
Kaspersky Free indirin ve tam tarama yapın.
thinkpad e15de ssd var.

Şimdi hocam matkap sesi hoparlörden mi geliyor yoksa bilgisayar içinden mi?

Kaspersky Free indirin ve tam tarama yapın.

Hiç dikkat etmemiştim ama hatırladığım kadarıyla hoparlörden geliyordu. Kaspersky kullanıyorum zaten, her gün düzenli taramamı yapıyorum...

O zaman Crystal Disk Benchmark ile hız testi :D.

Tamamdır, yaparım bunu

Evet biraz peşin hükümlü olmuşum afedersiniz. Sizi anlıyorum benim laptopumda problem çıkarıyor. Ama küçük(touchpad sapıttı ama BIOS güncelledikten sonra geçti) ama sizinki bayağı büyük problem gibi gözüküyor. Garantiye gösterseniz iyidir.

Umarım ciddi değildir, olmamalı... Zaten son bir iki aydır yaşamadım, görmezden geliyorum bir dahaki sefere kadar. D

Yeni konular

Geri
Yukarı