Lenovo Thinkpad laptopta ses kapama tuşu takılı kaldı

Daha fazla  
Bir kere FN+F1 yapılmış ışık yanık kaldı(tuş aydınlatmalı aktif olduğunda yanıyor) tekrar yapılınca sözde açıyor PC sesi ama çıt yok tuş takılı kalmış olabilir mi?
Ama takılı kalsa komutu algılamaz sanıyorum algılıyor sorun ne olabilir?

1657103116145.png

Ses düzeyi karıştırıcısından bir kontrol edin.

(Görev çubuğundaki ses iconunu sağ tık yapıp ses düzeyi karıştırıcısını açın oradan sesi arttırmayı deneyin)

Thinkpadler de kronik bir problem ara ara benim T14 de de meydana geliyor. Herşey çalışıyor gözükmesine rağmen ses çıkmıyor. Şuan çözüm olarak sadece bios'unu resetlemekte bulabildim. Cihazın bios'una girip load setup defout yapıp saklayıp çıktığınızda hoparlörlerden sesin tekrar geri gelmesi lazım.

Thinkpadler de kronik bir problem ara ara benim T14 de de meydana geliyor. Herşey çalışıyor gözükmesine rağmen ses çıkmıyor. Şuan çözüm olarak sadece bios'unu resetlemekte bulabildim. Cihazın bios'una girip load setup defout yapıp saklayıp çıktığınızda hoparlörlerden sesin tekrar geri gelmesi lazım.
kullanılan pc şirketin de içinde önemli evraklar var bu işlemden sonra verilerde herhangi bir değişiklik olmuyor değil mi ?
ayrıca söylediğiniz işlemi (bios reset)
kendi başıma yapabilir miyim ?

Bilgilerde herhangi bir şey olmaz. Cihazı çalıştırdığınızda F1 tuşu ile bios a girip resetleyebilirsiniz. Siz bu işten anlamıyorsanız bilen birisine yaptırtmanızda fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı