Lenovo Thinkpad T430 eGPU yapmak

anonhllover

Decapat
Daha fazla  
Cihazımın özellileri;
i5-3320M
Intel HD Graphics 4000.
240 GB SSD.
500GB HDD (Caddy ile birlikte)
Şimdi ben bu bilgisayara eGPU yapmak istiyorum ve cihazımda ExpressCard portu var. Bu port üzerinden eGPU yapmak istiyorum ytde baktım videolara yapıyorlar ama parça bulamadım rica etsem bakabilecek olan var mı? (Şunu da belirteyim sırf meraktan yani yapacağımdan değil)

Yapmak masraflı ve saçma olur, hem o kadar uğraşacaksın sıkıntı yaşama ihtimalin var hem taktığın ekran kartı ile yüzde 99 darboğaz olacak.

Cihazımın özellileri;
i5-3320M
Intel HD Graphics 4000.
240 GB SSD.
500GB HDD (Caddy ile birlikte)
Şimdi ben bu bilgisayara eGPU yapmak istiyorum ve cihazımda ExpressCard portu var. Bu port üzerinden eGPU yapmak istiyorum ytde baktım videolara yapıyorlar ama parça bulamadım rica etsem bakabilecek olan var mı? (Şunu da belirteyim sırf meraktan yani yapacağımdan değil)

Hocam nasıl bulamadın internete eGPU yazınca bir dünya parça çıkıyor.
Güç kaynağı alırsın buna ekstra olarak.
Ekran kartı hariç maliyeti 1000TL falan tutar diye tahmin ediyorum.

bu mini pci e express bana expresscard lazım
Expresscard-kablosu-Expresscard-s-r-m-EXP-GDC-Beast-34-54-aray-z-ile-uyumlu.jpg

Bugün meraktan laptopun alttaki ufak kapağı çıkarıp baktım ve farkettim ki bilgisayarda 2 tane pci-e slotu varmış. Birinde wlan var diğeri boş ve biraz araştırma ile wwan için yapıldığını öğrendim. Expresscard istememin sebebi wifi kartımı kaybetmek istemememdi ama artık öyle bir derdim yok. Tüm merakımı giderdim cevap veren herkese teşekkür ederim.
bu mini pci e express bana expresscard lazım
Expresscard-kablosu-Expresscard-s-r-m-EXP-GDC-Beast-34-54-aray-z-ile-uyumlu.jpg

Bugün meraktan laptopun alttaki ufak kapağı çıkarıp baktım ve farkettim ki bilgisayarda 2 tane pci-e slotu varmış. Birinde wlan var diğeri boş ve biraz araştırma ile wwan için yapıldığını öğrendim. Expresscard istememin sebebi wifi kartımı kaybetmek istemememdi ama artık öyle bir derdim yok. Tüm merakımı giderdim cevap veren herkese teşekkür ederim.
evet biraz daha araştırma yaptım ve öğrendim ki o wwan için yapılan yer bir msata portuymuş. Yani oraya pci-e takmam hiçbir işe yaramayacak. Bu da demek oluyor ki hala wifi kartımdan feragat etmem yada expresscarda ihtiyacım var. Türkiyede expresscard üzerinden çalışan bir tane aparat bulabilirsem eğer yapabilirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı