Başarılı Kurulum Lenovo Thinkpad T430 - Mojave

Merhabalar, YouTube 'da ki bir video ile macOS Mojave kurdum. Videodaki Çinli arkadaş sağ olsun, Thinkpad T430 EFI dosyalarını upload etmiş. Hazıra konmuş oldum.

Çalışmayanlar:
  • Wi-Fi çalışmıyordu fakat Letgo'dan 30 TL'ye aldığım Wi-Fi adaptörüyle çözdüm. Markası falan yok, sanırım Aliexpress menşeili. Düzgün çalışıyor fakat bazen USB girişini takar takmaz sistem kernel panic verip yeniden başlatıyor (2 kez oldu).
  • Uyuyup uyandıktan sonra ses çalışmıyor, sebebi araştıracak vaktim olmadı, henüz bilmiyorum.
  • VGA ile monitöre bağlamaya çalıştım fakat olmadı, sanırım HDMI ile bağlarsam olur diye tahmin ediyorum.
  • Ekran parlaklığı açılıp kapanmıyor, onun çözümü var mı bilmiyorum şimdilik 3. parti yazılımla çözdüm.

Çalışanlar:
iMessage, Facetime vb. dahil her şey sıkıntısız çalışıyor. Çalışmayan kısımlar çok elzem şeyler değil, böylede kullanılabilir diye düşünüyorum. Monitör bağlantısını çözsem yeter.
Genel izlenim olarak; evde halihazırda bir tane Mac Minim var, daha önce MacBook Air kullanmıştım. Her ikisinden de daha iyi performanslı çalışıyor. Ayrıca Thinkpad'in tank gibi kasası da bonus. Şimdilik memnunum. Şarjı çok hızlı bitiyor, bunun sebebi nedir bilmiyorum ama çoğu zaman fişte kullanıyorum zaten.

Ekran Resmi 2019-11-08 20.11.58.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Catalina'ya yükseltmek isterseniz WI-FI çalışmazsa yardımcı olabilirim. Aynı sorunu yaşadım ve çözdüm.
Mojave içinden Catalina geçiş yapılabiliyor mu? Zira ben Aynı disk üzerinde hem Windows 10 hemde macOS Mojave kullanmak için dual bot yaptım. Catalina sürümün aynı disk üzerinde dualbot kuruluma izin vermediğini duydum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı