Başarılı Kurulum Lenovo G580 MacOS Mojave

• Konuyu başlatan 64502
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 2B
lenovo-g580-59-406250-2-gb-500-gb-hd-graphics-3000-15-6-z.png

Eski işlemcimin ekran kartı macOS'a uyumsuz olduğu için işlemcimi Intel Core i3 3110M ile değiştirdim, işlemcisi Intel Pentium 2020M olan bilgisayarı aynı model olan arkadaşların da değiştirmesi gerekli. Ben ikinci el 50TL fiyat ile aldım, sorunsuz bir şekilde çalıştı. Diğer bir uyumsuz donanım ise bilgisayarımdaki Wi-Fi kartım onu da değiştirmeyi denedim fakat BIOS'daki whitelisti silmek için iyi paralar istiyorlar yabancı forumlarda. Kendim denedim bir rusça videodan bakarak üstündeki kartı listeden değiştirmeyi başardım fakat takacağım kartı 10 kere denememe rağmen tanıtamadım. Ben yaklaşık 10 saat uğraştım olmadı size de boşa efor sarf etmemenizi öneririm. Bu olaydan sonra USB Wi-Fi adaptör almaya karar verdim ve TP-Link TL-WN722N V3 modelini aldım(80TL).
Mojave imajı ile hiçbir ayar yapmadan direk RAW'ı Rufus ile USB'ye yazdırıp Boot ettim hiçbir sorun çıkmadan kuruldu ve açıldı.

Sistem Özelliklerim

SürümMacOS MojaveUyum
İşlemciIntel Core i3 3110MÇalışıyor
Grafik KartıIntel HD Graphics 4000Çalışıyor
Ethernet KartıAtheros AR8162Çalışıyor
Wifi ve Bluetooth KartıBroadcom BCM43142Uyumsuz
Usb Wifi AdaptorTp-link tl-wn722n v3Çalışıyor
RamSamsung DDR3 4GBÇalışıyor

Ekran renk ayarım
ekran-resmi-2019-12-27-21-48-31-png.13847

Karabiner Elements ile CTRL ve Alt tuşu ayarlarım
Ekran Resmi 2019-12-29 13.10.03.png

Cinebench
QPmDay.png

Görüntüler
Ekran Resmi 2020-01-05 11.15.47.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok güzel olmuş hocam. Güle güle kullanın.
Teşekkürler hocam, kullanması Windows'dan kat kat zevkli. Bilgisayarımda yaptığım tek şey Photoshop ile uğraşmak 5 yıldır o yüzden gerçekten çok iyi oldu. :D
Batarya yüzdesi için bir ek Kext vs. yüklemeye ihtiyacın oldu mu?
Galiba bunun için bir Kext kullanılması gerekli fakat benim kullandığım imaj içeriyor olmalı ki ben bir Kext kurmadan çalıştı.
Nerdeyse 10 ay olacak, hala kullanıyorum. Yapacaklara tavsiyem 8GB RAM ile kullanmaları. 4GB bazen sıkıntı çıkartıyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı