Lenovo Thinkpad T450S laptopa SSD takılır mı?

Zuzay

Femtopat
Merhaba benim Lenovo Thinkpad T450S (dizüstü) bir bilgisayarım var. Daha rahat oyun oynayabilmek için bilgisayarıma SSD taktırmak istiyorum fakat bilgisayarımda yuva var mı bilmiyorum. İnternette başka özelliklere sahip T450S'ler de olduğu için bilgisayarın işlemcisi i5-5300.

Merhaba benim Lenovo Thinkpad T450S (dizüstü) bir bilgisayarım var. Daha rahat oyun oynayabilmek için bilgisayarıma SSD taktırmak istiyorum fakat bilgisayarımda yuva var mı bilmiyorum. İnternette başka özelliklere sahip T450S'ler de olduğu için bilgisayarın işlemcisi i5-5300.

Hocam laptopunuzda CD room var mi?

Daha rahat oyun oynamakla SSD yükseltmesinin bağlantısını anlayamadım. FPS artışından bahsediyorsanız, SSD size bunu vermeyecektir. Yüklenme süreleri kısalır sadece.

Gördüğüm kadarıyla cihazınızda 1 adet 2.5"lik yuva mevcut. Oraya takılı olan HDD'yi çıkararak SSD takabilirsiniz. Fakat dediğim gibi, oyun performansı için ne kadar gerekli?

Daha rahat oyun oynayabilmekten kastınız "daha fazla FPS" ise SSD ile bunu elde edemezsiniz. SSD alırsanız oyun giriş ekranlarının yüklenme süreleri ve oyun içi birkaç bekleme ekranları kısalır. Yani kısacası eğer daha fazla FPS almak için SSD alıyorsanız bence hiç boşa para vermeyin.

Oyunları boşverin SSD olmazsa olmaz bir parça bence. İsterseniz cihazın içindeki 2.5" HDD'yi söküp oraya SSD takabilirsiniz. Ayrıca eğer bilgisayarınızda CD-ROM varsa uyumlu dönüştürücülerle çıkarmış olduğunuz HDD'yi oraya takabilir, sıkıntısız kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı