Lenovo Thinkpad vs ThinkBook

Merhaba arkadaşlar;

Eşim öğretmen ve kullandığı bilgisayar artık yetersiz (10 yılı var neredeyse).
Online derslerde ve Office kullanımında rahat etmesi ve uzun vadeli olması için laptop araştırmaktayım.

Bu iki PC arasında kaldım, Thinkbook'un Thinkpad'den farkı nedir? Aynı özellikler, daha büyük ekran olmasına rağmen fiyatı daha uygun durumda.

Ayrıca madem bu paralara çıktım, neden şöyle bir şey almayayım diyorum.

Sonra oyun oynamadığı aklıma gelince, çok gereksiz diyorum ama sizin de görüşünüzü almak istedim.

Bu şartlarda normalde bütçem 5000 TL gibi düşünüyordum ama F/P delisi birisi olduğum için, en uygun cihazı almak istiyorum.
Sizin yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler şimdiden.

Lenovo kullanan biri olarak söylüyorum eşinizin işini rahatlıkla götürü asla ısınma problemi çıkarmaz. Ryzen işlemci çok hızlı ve güvenilir. Thinkbook modeli çok işinizi görür. Büyük ekranda ders daha güzel işlenir.

Çıkmışken Gaming bir bilgisayar almak daha mantıklı ama ağır gelebilir. Günlük kullanıcı için Thinkpad almanızı öneririm, ekran kartı gücü için:

Lenovo kullanan biri olarak söylüyorum eşinizin işini rahatlıkla götürü asla ısınma problemi çıkarmaz. Ryzen işlemci çok hızlı ve güvenilir. Thinkbook modeli çok işinizi görür. Büyük ekranda ders daha güzel işlenir.
Thinkbook şuan ki tercihim fakat Thinkpad ile aynı özelliklerde olup, fiyat farkı olmasının sebebini anlamadım, bu yüzden sorguluyorum aslında. İki farklı seri bunlar tabi ama farkları nedir bilginiz var mı?
Thinkbook'u ilk defa duydum ama çok güzel duruyor. Sanırım tercihim bu olacak gibi.
Sadece eğitim ve ofis kullanımı içinse ThinkBook size yeterde artar.

Lenovo Thinkbook AMD Ryzen 5 4500u 8 GB 256 GB FreeDOS 15.6" FHD taşınabilir bilgisayar 20VG006XTX​

Eğitim ve ofis, bu yüzden Thinkbook düşündüm fakat Thinkpad le farkını merak ediyorum.
5k için ben bunu öneririm;

Son attığınız bunlara göre daha uzun ömürlü olur.
Acer'a girmek istemiyorum, laptopda nedensizce Levono beğeniyorum, şirkette de Thinkpad kullanıyoruz ısınma vs. yok çok memnunum. Arada kaldım sadece bu modeller arasında.
Hocam kendinizde demişsiniz çıkabiliyorken bunları almak daha mantıklı;
Şimdi bunu almak daha mantıklı ama oyun oynamayacak birisi için haybeye 1650 ekran kartına para ödemeye değer mi?

Elektronik cihazlar küçüldükçe fiyat artar. ThinkBook'u alabilirsiniz.
Sadece boyut farkı mıdır diyorsunuz? Thinkbook ile Thinkpad farkı ?

Thinkpad, daha profesyonel bir dizüstüdür. Daha fazla pil ömrü, daha hafif, ek olarak daha çok kullanışlı özellikler, ekstra güvenlik ve sağlamlık mevcuttur Thinkpad modellerde. ThinkBook modellerde de güvenlik eksiksizdir ama daha hassas işlerde çalışanlar için Thinkpad daha güvenlidir. Her yere rahatlıkla götürülüp, her yerde işlerinizi halledebilmeniz için Thinkpad modeller daha küçük boyuttadır.

Thinkbook modelini aldım, gerçekten çok memnun kaldım 1 hafta 10 günde. Aşırı hafif, kullanışlı ve teknolojik bir bilgisayar.
Muadilleri (işlemci/ekran kartı bazında) 300-500 TL daha ucuzdur ama teknoloji satın aldığınızı düşünürseniz Lenovo Thinkbook serisini önermekteyim.
Eşime, Thinkbook 15 Gen2 4500U işlemcili versiyonunu aldım, dün akşamda kuzenime 4700U işlemcili versiyonunu sipariş verdim.
IPS Ekran müthiş görünüm, çok hafif, wifi 6 ve parmak izi ile kişisel kullanım için aşırı ideal bir makine olduğunu düşünüyorum. Memnun kaldım, tavsiye ederim.

Thinkbook modelini aldım, gerçekten çok memnun kaldım 1 hafta 10 günde. Aşırı hafif, kullanışlı ve teknolojik bir bilgisayar.
Muadilleri (işlemci/ekran kartı bazında) 300-500 TL daha ucuzdur ama teknoloji satın aldığınızı düşünürseniz Lenovo Thinkbook serisini önermekteyim.
Eşime, Thinkbook 15 Gen2 4500U işlemcili versiyonunu aldım, dün akşamda kuzenime 4700U işlemcili versiyonunu sipariş verdim.
IPS Ekran müthiş görünüm, çok hafif, wifi 6 ve parmak izi ile kişisel kullanım için aşırı ideal bir makine olduğunu düşünüyorum. Memnun kaldım, tavsiye ederim.
Güle güle kullansınlar :) 4500u işlemcili olan cihazın ekran kartının modelini tam olarak yazar mısınız, bazı kaynaklarda Vega 6 bazılarında Vega 8 olarak geçiyor. Aynı modeli ben de araştırıyorum ama internetten almaya güvenemiyorum açıkçası.

Hocam malzeme kalitesinden memnun musunuz? Cihazda sizi rahatsız eden bir şey oldu mu?

Hocam malzeme kalitesinden memnun musunuz? Cihazda sizi rahatsız eden bir şey oldu mu?
Hocam 4500u işlemci olan versiyonunu Eşime aldım, 1 haftayı geçkin kullanmakta kendisi çok memnun.
Ben anlayan biri olarak aldığımda inceledim, aşırı hafif, çok kullanışlı geldi.
Sadece ilk geldiğinde hoparlöründe bir sorun var gibiydi hafif patlak gibi geliyor fakat sitesinde bulunan support adımlarını takip ettiğimde bu sorunuda düzelttik. Seslerde net gelmeye başladı.

Malzeme kalitesi bence diğer markalara göre daha üst seviyede, örn samsung veya acer orta segment ürünleri gibi plastik değil, sertleştirilmiş plastik ve alüminyum yapıda.

Klavyede esneme yok, arka kapak göze sağlam geldi tabi darbeye dayanıklı anlamında bir thinkpad değil.
Bunun üzerine 2 gün önce de kuzenime 4700U işlemcili versiyonunu aldık.
Kısacası Thinkbook şuan favori modelim oldu :)
Güle güle kullansınlar :) 4500u işlemcili olan cihazın ekran kartının modelini tam olarak yazar mısınız, bazı kaynaklarda Vega 6 bazılarında Vega 8 olarak geçiyor. Aynı modeli ben de araştırıyorum ama internetten almaya güvenemiyorum açıkçası.

Tam olarak nereden anlayabilirim bunu bulamadım açıkçası.
Tarif edebilirseniz, bakıp bilgi vermek isterim.
Benim araştırmalarımda 4500u da vega6 renoir kullanıyorlar diye biliyorum.

Hocam 4500u işlemci olan versiyonunu Eşime aldım, 1 haftayı geçkin kullanmakta kendisi çok memnun.
Ben anlayan biri olarak aldığımda inceledim, aşırı hafif, çok kullanışlı geldi.
Sadece ilk geldiğinde hoparlöründe bir sorun var gibiydi hafif patlak gibi geliyor fakat sitesinde bulunan support adımlarını takip ettiğimde bu sorunuda düzelttik. Seslerde net gelmeye başladı.

Malzeme kalitesi bence diğer markalara göre daha üst seviyede, örn samsung veya acer orta segment ürünleri gibi plastik değil, sertleştirilmiş plastik ve alüminyum yapıda.

Klavyede esneme yok, arka kapak göze sağlam geldi tabi darbeye dayanıklı anlamında bir thinkpad değil.
Bunun üzerine 2 gün önce de kuzenime 4700U işlemcili versiyonunu aldık.
Kısacası Thinkbook şuan favori modelim oldu :)

Tam olarak nereden anlayabilirim bunu bulamadım açıkçası.
Tarif edebilirseniz, bakıp bilgi vermek isterim.
Benim araştırmalarımda 4500u da vega6 renoir kullanıyorlar diye biliyorum.
Thinkpad L14 ile bunun arasında kaldım açıkçası araştırmalarım devam ediyor, teşekkür ederim.

Geri
Yukarı