Lenovo V-310 laptop durup dururken donuyor ve düzgün çalışmıyor

fishyhaber

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarı ilk aldığımızda böyle bi sorun yoktu sonra 1-2 yıl geçti ve bir işlem yaparken donup kalmaya başladı ne imleç hareket ediyor ne de tuşlar çalışıyor. Mesela CAPS-LOCK tuşuna basınca normalde ışık yanması gerekirken basınca yanmıyor. Hadi oyun oynarken olsa anlarım ama tarayıcıda normal bir şekilde dolaşırken de donuyor video izlerken de. O şekilde olunca ekran kartını sıfırlamayı denedim olmadı, tüm sürücüleri güncelledim, birkaç kez format attım hiçbirinde bir etki göremedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Model: Lenovo V-310
Ram: 8 GB
İşlemci: Intel core i5-7200-U
Harici ekran kartı: AMD RADEON R5 m430
Ana ekran kartı: Intel

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarın sıcaklıklarını kontrol eder misiniz, eski lenovo laptopumun boşta 100 dereceyi gördüğünü gördüm, termal bakım temizlik vb. yapılmazsa ısınabilir .Sorun ramlerde de olabilir, windows üzerinden ram testi de yürütebilirsiniz.

Bilgisayarın sıcaklıklarını kontrol eder misiniz, eski lenovo laptopumun boşta 100 dereceyi gördüğünü gördüm, termal bakım temizlik vb. yapılmazsa ısınabilir .Sorun ramlerde de olabilir, windows üzerinden ram testi de yürütebilirsiniz.
Sıcaklıkta bi sorun yok

ram testini daha önceden yaptım gibi hatırlıyorum ama ben yinede tekrar yapayım

Yeni konular

Geri
Yukarı