Lenovo V155-15API alınır mı?

Cem Pasha

Centipat
Laptop hakkında düşüncelerinizi almak istiyorum. İleride bana sıkıntı çıkarır mı fiyatını hak ediyor mu ve alternatif olarak yönelebileceğim başka seçenekler var mı?

Son düzenleme:
Bende bu laptopa kafayı taktım hocam.Fiyatı diğer Ryzen 5 2500u Vega 8 lere göre daha ucuz.Ama hiç kullanıcı yorumu olmaması kafamı karıştırdı.Kullananlar deneyimlerini paylaşırsa harika olur. Bu arada oyun performansı bence gayet iyi;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Laptop bu değil ama Ryzen 5 Vega 8 ve 8 Gb ram var.Benzer.

Diğer partları linkte verilmiş izleyebilirsiniz.

bende bu laptop a araştırıyordum dediğiniz gibi yorum yok inceleme yok benim de dikkatimi çekti bu durum sanırım birde işlemcisi 3500u yani yeni nesil zaten ekran çerçevesinden de anlayabiliyoruz ki yeni nesil bir laptop üst taraftaki logonun pozisyonu da aynı şekilde sanırım yeni piyasaya sürülmüş bir laptop.
Birkaç araştırma yaptım Ryzen 5 2500u i5 7200u ya denk performans sergileyebiliyor birde 3500u yu düşünürsek daha iyi bir performans olabilir ancak işlemci üzerindeki dahili ekran kartı ile geliyor VEGA 8 GPU su ile mx 130 dan daha performanslı sadece başka laptoplardaki aynı bileşenlerin performans ölçümlerine göre söylüyorum.
Benim bilgim bu şekilde şuanlık. Bilgi olanlar veya alıp inceleme şansı olanlardan geri dönüş olursa daha detaylı bilgimiz olur teşekkür ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam oyunlarda 10 Fps daha fazla veriyor. Aklıma yatmaya başladı

Ek olarak dediğiniz gibi bu senenin ilk çeyreğinde çıkmış bir işlemci.
Çok bir fark yok gibi ama daha yeni ve daha ucuz.Galiba ilk müşteri ben olabilirim.

Dahili olması ne gibi bir problem çıkarır peki hocam? Vega 8 dediğiniz gibi mx130 seviyelerinde.
Laptop ise 5. ayın 13 ünde tanıtılmış.

Son düzenleme:

Hocam oyunlarda 10 Fps daha fazla veriyor. Aklıma yatmaya başladı

Ek olarak dediğiniz gibi bu senenin ilk çeyreğinde çıkmış bir işlemci.
Çok bir fark yok gibi ama daha yeni ve daha ucuz.Galiba ilk müşteri ben olabilirim.

Dahili olması ne gibi bir problem çıkarır peki hocam? Vega 8 dediğiniz gibi mx130 seviyelerinde.
Laptop ise 5. ayın 13 ünde tanıtılmış.

Bende aynı şekilde dahili olmasından yana birkaç sakıncalarım var. Çünkü 1gb yazıyor grafik bellek sanırım paylaşımlıdır yani ram den de kullanır diye düşünüyorum zaten 8gb ram ile geliyor. ancak ddr5 falan bir belirtme yok. Ancak şöyle birşey var bu laptop şirketler deki çalışanların kullandığı yani firmaların çaılışanlarına laptop verir ya o amaçlı çıkmış bir laptop zaten 15". Ben şunu çıkarıyorum bu durumdan firmalar için çıkmışsa bu laptop bence piyasada 2000 tl seviyelerde olan laptoplardan daha dayanıklıdır çünkü hedefi laptopun iş amaçlı olması zaten kasası falanda güzel dokusu görünüyor. Tabi bu ürünü alan arkadaşların incelemesini bize aktarmasını bekliyorum ona göre daha doğru bir yaklaşımda bulunabiliriz.

Bende aynı şekilde dahili olmasından yana birkaç sakıncalarım var. Çünkü 1gb yazıyor grafik bellek sanırım paylaşımlıdır yani ram den de kullanır diye düşünüyorum zaten 8gb ram ile geliyor. ancak ddr5 falan bir belirtme yok. Ancak şöyle birşey var bu laptop şirketler deki çalışanların kullandığı yani firmaların çaılışanlarına laptop verir ya o amaçlı çıkmış bir laptop zaten 15". Ben şunu çıkarıyorum bu durumdan firmalar için çıkmışsa bu laptop bence piyasada 2000 tl seviyelerde olan laptoplardan daha dayanıklıdır çünkü hedefi laptopun iş amaçlı olması zaten kasası falanda güzel dokusu görünüyor. Tabi bu ürünü alan arkadaşların incelemesini bize aktarmasını bekliyorum ona göre daha doğru bir yaklaşımda bulunabiliriz.
Öncelikle ilgilenen herkese teşekkür ederim. Bilgisayarı yakın zamanda satın almayı ve eylül ayı içerisinde detaylı incelemesini sizlerle paylaşmayı planlıyorum. Tekrardan herkese konuya ilişkin yorumlarını paylaştığı için teşekkür ederim.

Arkadaşlar ben de bunu almayı düşünüyorum fakat ekran panel tipinden emin olamadım. Bazı yerlerde IPS bazı yerlerde TN olduğu söyleniyor. Bilen biri aydınlatabilir mi? Ayrıca bu ürün hiç satış yapmıyor mu en ufak bir yorum bile yok alışveriş sitelerinde?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı