Lenovo V155-15API alınır mı?

Arkadaşlar bugün laptobun kurulumunu yaptım incelememi kısaca açıklayayım;
Ekranı TN panel ama görüntüsü gayet güzel.
Isınma problemi şuana kadar olmadı ve oyun esnasında olan ısınma da rahatsız edici değil.
Fan sesi normal kullanımda rahatsız etmiyor. Hatta sesi bile zor duyuluyor.
Ses kalitesi normal çok birşey beklemeyin.
Kulaklıkla (iPhone 6 kulaklığı ile) yine standart bir performans üzmez diye düşünüyorum.
Oyun testi: Apex Legends. 1080p ayarlarda VRAM en düşük diğer tüm ayarları high ve FPS değerleri 20-25 arasıydı.( Düşük ayarlarda denemedim.)
Fan sesi oyun esnasında duyuluyor ama rahatsız edici değildi bana göre.

Son olarak TDP testi yapacağımı söylemiştim ama şunun farkına vardım ki (yanlış da düşünüyor olabilirim.) 2500u da elle ayarlamak gerekirken 3500u da kendi ekran kartı MHz yi otomatik olarak 1100 MHz ayarlıyordu MSI afterburner de. TDP için ise daha önceden dediğim gibi laptop arkadaşımın olduğu için kurcalamadım. TDP otomatik ayarlanıyor muydu onu bilmiyorum.

Kısacası incelemem böyleydi umarım bu laptobu düşünenlere yardımı olur. Şahsen bir kez daha 3000 TL ye kadar alınabilecek en iyi laptobu aldığımı düşünüyorum.
Not: ekran kartı son sürüm 19.8.2 sürümü ile inceledim. Yayın tarihi 26.08.2019.

Son düzenleme:
Öncelikle hayırlı olsun diyorum. Nasip olursa bende almayı düşünüyorum. Bir kaç sorum olacak cevaplarsanız minnettar olurum.

1-Ram konusunda 4 GB çakılı olduğu söyleniyor kontrol edebildiniz mi?
2-M.2 SSD değerlerini paylaşabilir misiniz?
3-Cihaz çok profesyonel olmamakla beraber CorelDRAW ve Photoshop CAD/CAM programlarını Ram yükseltmek şartıyla kullandırır mı?

Arkadaşlar bugün laptobun kurulumunu yaptım incelememi kısaca açıklayayım;
Ekranı TN panel ama görüntüsü gayet güzel.
Isınma problemi şuana kadar olmadı ve oyun esnasında olan ısınma da rahatsız edici değil.
Fan sesi normal kullanımda rahatsız etmiyor. Hatta sesi bile zor duyuluyor.
Ses kalitesi normal çok birşey beklemeyin.
Kulaklıkla (iPhone 6 kulaklığı ile) yine standart bir performans üzmez diye düşünüyorum.
Oyun testi: Apex Legends. 1080p ayarlarda VRAM en düşük diğer tüm ayarları high ve FPS değerleri 20-25 arasıydı.( Düşük ayarlarda denemedim.)
Fan sesi oyun esnasında duyuluyor ama rahatsız edici değildi bana göre.

Son olarak TDP testi yapacağımı söylemiştim ama şunun farkına vardım ki (yanlış da düşünüyor olabilirim.) 2500u da elle ayarlamak gerekirken 3500u da kendi ekran kartı MHz yi otomatik olarak 1100 MHz ayarlıyordu MSI afterburner de. TDP için ise daha önceden dediğim gibi laptop arkadaşımın olduğu için kurcalamadım. TDP otomatik ayarlanıyor muydu onu bilmiyorum.

Kısacası incelemem böyleydi umarım bu laptobu düşünenlere yardımı olur. Şahsen bir kez daha 3000 TL ye kadar alınabilecek en iyi laptobu aldığımı düşünüyorum.
Not: ekran kartı son sürüm 19.8.2 sürümü ile inceledim. Yayın tarihi 26.08.2019.
Öncelikle AMD uProf indir ve AIDA64 programı ile işlemci testi yap. TDP sınırlaması var mı 2 dakika sonra 15TDP mi sınırlıyor bunları test et. Bu bilgisayarın harici ekran kartı yok işlemciye yükleneceği için bir kısıtlaması olabilir. MSI Afterburner 2500U hızını Lenovo bilgisayar da ayarlanmıyor BIOS otomatik ayarlamış. Bir oyunu test etmişsin. FIFA 19, PES 19 ve Rocket League gibi oyunları test et. Bu PC alan çoğu kişi ya maç oynar ya da CS:GO tarzı oyunlar oynar. Üniye gidenlerin çoğu bu oyunları oynuyor. Uni de LOL tarzı oyun oynayan çok nadir gördüm.

Arkadaşlar merhaba, bende laptopu yeni aldım ancak şöyle bir sorunum var . Toplam ram 8 gb görünüyor ancak Kullanabilir ram 5.9 diye yazıyor. Bellek için görev yöneticisinde donanıma ayrılan diye bir bölümde 2,1 GB Ram yazıyor. Bu ekran kartı için mi kullanılıyor? Bunu azaltma imkanımız var mıdır arkadaşlar?

Arkadaşlar merhaba, bende laptopu yeni aldım ancak şöyle bir sorunum var. Toplam RAM 8 GB görünüyor ancak Kullanabilir RAM 5.9 diye yazıyor. Bellek için görev yöneticisinde donanıma ayrılan diye bir bölümde 2, 1 GB RAM yazıyor. Bu ekran kartı için mi kullanılıyor? Bunu azaltma imkanımız var mıdır arkadaşlar?

Azaltma zaten pek bir şey yapamazsın. İstersen 8 GB RAM daha tak daha da iyi olur. Ve Laptop'dan memnun musun?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı