Çözüldü Lenovo V310 15IKB M.2 SSD destekliyor mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yigityzc

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Lenovo V310 15IKB laptop kullanıyorum. Anakartında M.2 yuvası var, birkaç yıl önce M.2 NVMe SSD almıştım ama bilgisayar görmemişti sanırım uyumsuz oldu ve iade etmek zorunda kaldım. Şimdi tekrar SSD almak istiyorum M.2 yuvası olduğu için ve M.2'nin SATA'ya göre farkını bildiğim için bilgisayarımın bu özelliğini kullanmayı çok istiyorum. Konu ile ilgili bilgisi olan var ise yardımcı olursanız çok memnun olurum. İyi forumlar.

Çözüm
Burada olan işlemci ve GPU modelleri ile benzer mi ürününüz?

Öyle ise PCI-e 3.0 veya SATA görünüyor. Siz PCI-e denemişsin ve çalışmamış. O zaman SATA port vardır sizin modelde. Farkları ise okuma yazma hızları ve girişi farklı oluyor bazen.

Öyle ise PCI-e 3.0 veya SATA görünüyor. Siz PCI-e denemişsin ve çalışmamış. O zaman SATA port vardır sizin modelde. Farkları ise okuma yazma hızları ve girişi farklı oluyor bazen.

Çözüm

Evet V310-15IKB: Intel HD Graphics 620'in Processor andamd Radeon R5 m430.
7th generation Intel Core i5 olan model bendeki. SATA girişinde bir tane SSD kullanıyorum ama anakart üzerinde M.2 girişi de var. PCI-e mı destekliyor benim bilgisayarım? PCI-e ile M.2 farklı şeyler mi? Ben anlamadım çok fazla bilgi sahibi değilim bu konuda.

Son düzenleyen: Moderatör:
SATA M.2 ile PCI-e M.2 farklı şeyler. PCI-e hattı cok daha geniş, veri yolu olarak. Ekstra olarak 2.5 inc SATA ve M.2 SATA SSD'lerde farklı şeyler. M.2 SATA boş ise oraya SSD takabilirsiniz.

Peki önerebileceğiniz bir SSD var mı?

Bunun için farklı bir konu açmanız daha iyi olur, SATA SSD'lerin ince detayı ve kalitesi hakkında benden daha bilgili insanların öneri yapması iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı