Lenovo V310-15IKB Samsung 970 EVO SSD'yi destekler mi?

Hocampc

Decapat
Merhaba. Yukarıdaki laptopa sahibim. Samsung'un 970 EVO modeli SSD'sini almak istiyorum. Benim laptopum bu modeli destekler mi?

Some: M.2 SSD / PCIe 3.0 x 2 or SATA 6.0Gb/s
Some: SSD / SATA 6.0Gb/s, 2.5" wide
Some: HDD / SATA 6.0Gb/s, 2.5" wide, 7mm or 9.5mm high
Some: SSHD with 8GB NAND flash memory
Serial ATA, SATA 6.0Gb/s support, integrated in processor
DVD burner, 9.0mm high, fixed, tray-in, swappable with optional external

İnternette bulabildiğim tek şey bunlar, gerekli model hakkında Lenovo pek bilgi vermemiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Onu geçtim, attığınız videoda adam takıyor SSD'yi.

Ben kanıt göstererek öneriyorum. Siz alın sorun olmaz diyorsunuz. Ya ben araştırıp onaylamasaydım da arkadaştaki M.2 portu olmayan bir ürün olsaydı? Ki hala garantimiz yok. Firmanın suçu. Videodaki model V310 fakat 15IKB kısmının olup olmadığını bilmiyoruz.

Ben kanıt göstererek öneriyorum. Siz alın sorun olmaz diyorsunuz. Ya ben araştırıp onaylamasaydım da arkadaştaki M.2 portu olmayan bir ürün olsaydı? Ki hala garantimiz yok. Firmanın suçu. Videodaki model V310 fakat 15IKB kısmının olup olmadığını bilmiyoruz.
Haklısınız, ilk başta SSD'yi SATA portu ile takılan SSD'lerden sandım, konu gereksiz uzadı. İyi geceler.

Konu sadece M.2 portu değil soket NVMe mi destekliyor yoksa normal M.2 SSD mi o önemli. Geçen de buradan bir arkadaş Yoga 720 ye normal M.2 SSD aldı çalışmadı soket NVMe istiyormuş. V serisi kasaların anakartı ne destekliyor tahminen Lenovo'dakiler de abilmiyordur :)

Anakart olarak 80T3 olması gerek duruma göre NVMe alacağım. BIOS'ta NVMe seçeneği var ama emin olamıyorum. Almışken de iyisini almak istiyorum bu fotoğraftan anlaşılır mı?
Arkadaşın dediğinden ne anladınız? Oradaki İngilizce kısım genel depolamadan bahsediyor. O bilgiler her dizüstü için geçerli çünkü her satırda bazı kelimesi geçiyor.
Haklısınız ben de bu yüzden sizlere sormaya karar verdim elimde patlasın istemem

1438A2A1-8CE1-4F02-B8FA-552D34B17891.jpeg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı