Lenovo V310-15ISK OpenCore Catalina Apple Logosunda Kalıyor

watheD

Hectopat
Daha fazla  
Ventura denedim olmadı, Monterey denedim olmadı, Big Sur denedim olmadı, Catalina kurdum şimdi sorunsuz başta yazılar hatalar eskiden aldığım hatalar yok ama şimdi de Apple Logosunda kalıyor. Günlerdir uğraşıyorum bir sonuç alamadım.
EFI dosyamda bir sorun var diye yorumluyorum. Yardımcı olur musunuz?

Dostlar laptopumun adı Lenovo V310-15ISK.
Özellikleri:
CPUID CPU Name Intel(R) Core(TM) i5-6200U CPU @ 2.30GHz
Intel HD Graphics 520 Video Adapter
Driver Description HID Keyboard Device
Device Description Type
Intel Skylake HDMI @ Intel Sunrise Point-LP PCH - High Definition Audio Controller [C1] PCI
Realtek ALC236 @ Intel Sunrise Point-LP PCH - High Definition Audio Controller [C1] PCI
Device Description Type
Qualcomm Atheros QCA9377 802.11AC Wireless Network Adapter PCI
Realtek RTL8168/8111 PCI-e Gigabit Ethernet Adapter (PHY: Realtek RTL8111) PCI
Netac SSD 240GB

Hocam bu kadar. Bir de 4 GB RAM'im var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı USB ile dener misiniz eğer varsa?
Denedim aynı hata hocam... USB ile alakalı olduğunu sanmıyorum hatta gidip yeni usb aldım USB 2.0 Bir Flash Bellek ve zaten USB 2.0 Girişine bağlı.

Farklı USB ile dener misiniz eğer varsa?
Ne yapayım şuanda laptop gene Disk Bölümleri İnceleniyor kısmında takılı kaldı :D

Dil seçici de kalıyor derken tam olarak ne oluyor?
Hocam şöyle ki sistem başta açılıyor Flash Bellek ile install mac os big sur diyorum enterlıyorum .. Sonrasında yazılar akıyor yazılar arasında dikkatimi çeken USBMSC Identifier (non-unique) yazıyor sonra çok fazla altında fConsecutiveResetCount = 0 spamlıyor o yazılar sonrasında tekrar yazılar akıyor arada fConsecutiveResetCount = 0 yazıları arada tekrardan yazıyor yazıyor sisteme Apple Logosu geliyor başta çok azcık bar doluyor sonra sistem sol üstte Dil Seçici yazıyor açılıyor ama siyah yani sonra biraz süre geçtikten sonra MacOS Recovery kısmında Disk Bölümleri İnceleniyor yazıyor o yuvarlak şey dönüyor sürekli öyle kalıyor... :D Olanlar bunlar detaylı anlatmaya çalıştım...

Dil seçici de kalıyor derken tam olarak ne oluyor?
Eee ne yapayım ?

Son düzenleme:
Bu Lenovo laptop'ın benzer bir modeli için yapılmış EFI buldum GitHub üzerinde, Drive'a yükledim. Deneyiniz. Big Sur ile Clover kullanmak ne kadar sağlıklı tartışılır ama...

Hocam bu attığınız efi ile direkt sistem Lenovo yazısından sonra siyah ekranda kalıyor CLOVER ve BOOT dosyalarını EFI klasörünü temizleyip attım içine sisteme taktım boota ayarladım fakat sonuç yok...

Hocam bu attığınız efi ile direkt sistem Lenovo yazısından sonra siyah ekranda kalıyor CLOVER ve BOOT dosyalarını EFI klasörünü temizleyip attım içine sisteme taktım boota ayarladım fakat sonuç yok...
Catalina ile deneyebilir misiniz? Big Sur olduğu için olabilir yüksek ihtimal. Clover eski bir boot loader. Normal gibi.

Bu arada çok uğraştırıcı oluyor hocam Hackintosh. Maalesef böyle. :D

Catalina ile deneyebilir misiniz? Big Sur olduğu için olabilir yüksek ihtimal. Clover eski bir boot loader. Normal gibi.

Bu arada çok uğraştırıcı oluyor hocam Hackintosh. Maalesef böyle. :D
Hocam sıkıntı yok Bugün 5. Günüm Hackintoshla bilen insan olmadığımdan yapamıyorum büyük ihtimal yada bu laptoptan kaynaklı bir sorun hemen Catalina yüklüyorum ama aklımda bir soru var Bu attığınız efiyle direkt Catalina olur mu ? Sonrasında güncelleyebilir miyim Big Sur'a ?

Yeni konular

Geri
Yukarı