Lenovo vs Monster dizüstü bilgisayar

farfarco

Decapat
Merhabalar sevgili arkadaşlar, ben logo, afiş, kartvizit, Photoshop, düğün fotoğrafları yani grafik tasarım yapıyorum. Aynı zamanda web sitesi yapmak ve aynı zamanda reklam videoları çekiyorum bunları editliyorum After Effect falan kullanıyorum. Bir kısa film çalışmaları yapıyorum. YouTube video içeriği üretiyorum bu gibi işler için şu laptopları almayı düşünüyorum sizce hangisini almalıyım.

Legion Y530 dizüstü bilgisayar: lenovo.com/tr/tr/laptops/legion-laptops/legion-y-series/Lenovo-Legion-Y530-15ICH/p/88GMY501020 (9 bin TL)

Ben bu laptopu düşündüm ama Monster bilgisayar önerenler de var Tulpar Oyun Bilgisayarı Serisi ile Muhteşem Deneyim | Monster Tulpar serisi.

Tulpar T7 V20.1 17.3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook 8 bin TL.

Tulpar T7 V18.1.1 17.3" Gaming Laptop | Monster Notebook 16 bin TL.

Asıl konu şu şimdi ben bunu dükkanıma alacağım 3 adet alacağım ama şöyle bir şansım var Lenovo alırsam Beko'dan alacağım oranın sahibi tanışık olduğumuz için faizsiz alacağım yani parasını sonra ödeceğim ama diğer seçeneği seçersem kredi kartı ile almak zorunda kalacağım yerimde olsanız hangi seçenek kullanırdınız? 16 bin TL olanıda alabilirim ama o kadar para vermeye gerek var mı, benim mesleğime göre Lenovo benim işimi rahat şekilde görür mü veya abi sonuçta bir kere alacaksın Monster mı al dersiniz bu arada Kosgeb destekli alacağım ama şöyle bir şey var peşin para bulup almak zorundasın onlarda kaç ay sonra verir Allah bilir bana 1 ay dediler ama sizce ne yapmalıyım beni her konuda aydınlatır mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dükkan için 3 adet alacaksan laptop alman mantıksız. Kendin için 1 adet laptop al dükkan için 2 tane masaüstü topla photoshop , video editinden bahsediyorsunuz bunlar için büyük ekranda çalışmak her zaman avantajdır . 2 gün sonrada monitöre gereksiz para kaçırmak yerine dediğimi düşünün. O modelin 16 bin TL'ye değeceğini düşünmüyorum ve gereksiz buluyorum. Monster t7 v20.1 oyun oynamayan sadece edit ve photoshop ile uğraşan biriyseniz işinizi yeterince görür.Ama dediğim gibi dükkan için alıyorsanız o paralara toplayacağınız güncel bir sistem kadar performans beklemeyin. Özellikle uzun render sürelerinde işlemci termal throttling'e girip hızını düşürecek ve masaüstü kadar performans veremeyecek.

Arkadasa katiliyorum. Daha dusuk fiyata ayni performansi alabilirsiniz. Ayrica monitoru de isinize gore secersiniz. %100 Adobe sRGB destekleyen modeller gibi tabi lazim ise. Laptoplar yuk altinda isinir ve yanmamak icin yavaslar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı