Lenovo Y50-70 Mavi Ekran Hatası

Spectacooler

Hectopat
Lenovo Y50-70 laptopumu yaklaşık 1 ay önce her açtığımda bir süre sonra kilitleniyor ardından da ya DPC_WATCHDOG_VIOLATION hatasıyla beraber mavi ekran veriyor, kendini yeniden başlatıyor ya da ekran kilitli bir şekilde kalıyordu. Temiz Windows 10 kurulumu yapmak istediğimde de dosyalar kurulurken, format tamamlanamadan Video_Scheduler_Internal_Error hatasıyla beraber mavi ekran vermeye devam etti. Bilgisayarı 3 gün önce teknik servise verdiğimde ilk başta kurulum yapamadığını HDD'de bir sorun olabileceğini söyledi. Ardından 3.denemesinde UEFI değil de Leagacy'den Windows 10 kurabildiğini söyledi ve bilgisayarı geri aldım. Evde bilgisayarı açtığımda bir süre sonra tekrar Video_Scheduler_Internal_Error hatası vermeye devam etti ve tekrar açıldığında ekranda ''görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu'' bildirimi çıkmaya başladı. Windows 10 kurulumundan önceki minidump klasörünü bilgisayar direk kilitlendiği için paylaşamadım ancak kurulumdan sonraki minidump klasörü ekte.

dump

Aynı sorun bende de oldu servise yolladım. HDD bozuk dendi yeni bir HDD aldım fakat aynı sorun devam etti.En son olarak format atıp ekran kartı sürücüsünü yüklemedim ve ekran kartını devre dışı bıraktım öyle kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı