Lenovo Y500 Mac OS X Dual Boot

ERCAN ZENGİN

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımın özellikleri altta. Bu özelliklere uygun windows8 ve mac uyumu var mıdır? Ve bios ayarları nelerdir? Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Dual boot windows 8.1 ve mavericks 10.9.1 rehberini izledim ama yonca bootloader geldi enter dedim ve yazılar çok hızlı kaydı ama 15 sn sonra bilgisayar kapandı.

Kod:
Notebook Markası    Lenovo
İşlemci Markası    Intel
İşlemci Tipi    Intel Core i7
İşlemci Hızı    İ7-3630QM - 2.4 GHz Turbo Boost ile 3.4 GHz'ye kadar
İşlemci Cache    6 MB
Ekran Boyutu    15.6
Ekran Tipi    LED HD
Ekran Çözünürlüğü    1366x768
Ekran Kartı    Nvidia
Ekran Kartı Belleği    2 GB
Grafik İşlemcisi    NVIDIA GeForce GT 650M 128Bit DDR5
HDMI    1 HDMI bağlantı noktası
Sistem Belleği    8GB
Bellek Tipi    1600 MHZ DDR3
Max Bellek    16 GB
Disk Kapasitesi    16GB SSD
Disk Hızı    5400 RPM
Optik Sürücü    DVD±RW
Ethernet    10/100/1000 Mbps
Wireless    802.11b/g/n
Bluetooth    Bluetooth 4.0 + HS
Usb Portu    1 USB 2.0 + 2 USB 3.0
Video Portu    15 pinli VGA video konnektörü
Klavye    Numerik Q TR Arka Aydınlatmalı
Hoparlör    Dahili Stereo Hoparlörler
Kart Okuyucu    6-in-1 card reader (SD/SDHC/MMC/MS/MS-pro/xD)
Kamera    Tümleşik Dijital Mikrofonlu HD Web Kamerası
Touchpad    Çok Fonksiyonlu Touch Pad
İşletim Sistemi (Yazılım)    Windows 8 / 64 Bit
Paket İçeriği    Notebook/Adaptör/Pil
Pil Teknolojisi    4 saate kadar, 6 hücreli lityum-iyon
Notebook Ağırlığı    2.70 Kg
Garanti Süresi    24 Ay Resmi Lenovo Servisi
Notebook rengi    Siyah
Üretim Yılı    2013
Ürün Kodu    59-367293
FireWire    Yok
E-Sata    Yok
Seri Port    Yok
Express Kart    Yok
Parmak İzi Okuyucu    Yok
Yüz Tanıma    Yok
Uzaktan Kumanda    Yok
3G    Yok

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulum yapmayı deneyin.Hata olursa hataları buradan bize bildirin yardımcı olmaya çalışalım
Bios ayarları Technopat ın kurulum vıdeolarında var.Ama genede oradan buraya yapıştırayım
Ayrıca nette araştırın laptopunuzun modeli ile Lenovo İdepad Y500 DSDT diye onuda indirirseniz kextlerinizde orada olur daha rahat bir kurulum yaparsınız saygılar.
  • Secure Boot: Windows 8 yüklü gelen bir PC’ye sahipseniz büyük ihitmalle bu sistem, başka işletim sistemlerini kurmanızı engelleyen Secure Boot özelliğine sahip. Bu özelliği Disabled yaparak devre dışı bırakın.
  • CSM Module: Compatiblity Support Module, yani geriye dönük uyumluluk modu da bazen USB bellekten boot sorunlarını çözebilir. USB belllekten boot edemiyorsanız ve bilgisayarınızda bu ayar varsa Disabled ya da Enabled yaparak farklara göz atabilirsiniz.
  • VT-d: Genellikle işlemci özellikleri altında yer alan bu ayarı devre dışı bırakmanız (Disabled) yararınıza olacaktır.
  • XHCI Hand-Off : Eğer bu ayar varsa mutlaka Enabled olmalıdır.
  • EHCI hand-Off: Benzer şekilde bu ayar da Enabled olmalıdır.
  • SATA Mode: SATA mode ayarı Mutlaka AHCI veya Enhanced olmalıdır. IDE modunda kurulum gerçekleştiremezsiniz

benim bios ayarlarımda sizin bahsettiğiniz bir çok ayar yok bu yüzden size resimlerini yolluyorum teşekkürler

Dosya Ekleri

• DSC_0307.JPG
    DSC_0307.JPG
    62,1 KB · Görüntüleme: 348
  • DSC_0308.JPG
    DSC_0308.JPG
    73,9 KB · Görüntüleme: 358
  • DSC_0309.JPG
    DSC_0309.JPG
    93,8 KB · Görüntüleme: 346
  • DSC_0310.JPG
    DSC_0310.JPG
    65,5 KB · Görüntüleme: 355
  • DSC_0311.JPG
    DSC_0311.JPG
    57,6 KB · Görüntüleme: 428
  • DSC_0312.JPG
    DSC_0312.JPG
    84,6 KB · Görüntüleme: 367
mert bey evvela özür dilerim yıllarca windowsa alışık olduğumuzdan mac hakkında fazla fikrimiz yok.
-v nereye yazıyoruz tekrar özür

Est ercan hocam . Şimdi CLOVER Açıldıgında zaten otomatık -v yazılıdır. Clover yanı yeşil bootloader geldıgınde orda clover optıons var aşagıda hocam . Oraya girin altta bootargs yazıyordur.Orada -v yazıyordu buyuk ıhtımal.onun onunde bırşey varsa silmeyin şimdilik en sonuna bosluk bırakın bır adet sonra -x yazın enter dıyın. return ıle gerı donun tekrar ınstall macos dıye devam edın

mert bey dediğinizi yaptım ama sonuç yine aynı. demin bir video daha izledim o video da yazılar tane tane geçiyor ama bende birden geçiyor ve hemen siyah ekran çıkıyor ardından bilgisayarın fanı çok hızlı 5 10 saniye çalışıyor ve bilgisayar kapanıyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı