Dual Boot Mac OS X Sürüm Değiştirme

ümit65

Kilopat
Daha fazla  
Niresh Yosemite ve Win 8.1 'i dual boot ederek yükleme yaptım. Win 8.1'e zarar vermeyecek şekilde Mac sürümünü diger sürümlere(iAtkos, Niresh ya da sizin 10.10.5 Yosemite) değiştirebilir miyim?
Ne yapmam lazım?

Kurulum diski hazırladıktan sonra, kurulum ekranında iken Diski formatlama işlemini yapmadan direk kuruluma geçebilirsin. bu sayede verilerini kaybetmezsin. Ancak sistem yeniden kurulacağı için ses, ethernet, grafik kext vs bunları tekrar yüklemen gerekecek.

Sadece mac os un yüklü olduğu bölümü biçimlendirsem olmaz mı. Sistem üzerine sistem gereksiz yer kaplayıp ağırlaştırmaz mı?

Silmeden nasıl yapabilirim diye sorduğun için bu cevabı verdim sana. Sen formatlayıp temiz kurulum yapmak ist,yorsan tabiki Mac kurulu bölüntüyü formatlayıp temiz kurulum yapabilirsin.

Windows gibi olmaz yani. Giderse tümden gider. Ben windows bozulmadan sadece mac sürümlerini değiştirmek istiyorum. Temiz olmayacaksa gerek yok galiba

Admin baba bu sorun üzerine çalışma yaptım ve sonucu paylaşıyorum : çift işletim sistemi kurulu bilgisayarlarda istenilen sistem rahatça değiştirilebilir. Yani mac ve windows kuruluysa bunlar diskleri silmeden sadece biçimlendirerek değiştirilebilir.
Uyarı: kaldırılan sistemin yerine yine kendi grubundan bir sistem kurulmak zorunda. Örnek win 7 var. Bunu biçimlendirip win 10 kurulursa diğer sistem (mac os x) zarar görmez

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı