Mrs. Artemis

Hectopat
Merhaba Sevgili Technopat Sosyal Kullanıcıları.

2-3 Ay Önce almış olduğum Lenovo Y5070 59-442610 | => Lenovo Y5070 59442610 I7-4720hq 2,6 Ghz 15,6 16gb 1tb+8g 4gvga W8 699 - n11.com Notebooku sorunsuz şekilde kullanıyordum. Lakin son 1 Haftadır ( 03 Nisan 2016 Tahmini tarih tam hatırlamıyorum) Nvidia Windows kernel mode driver, Version 364.72 görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan başarıyla kurtuldu hatası alıyorum.

Bu sorun ilk oluştuğunda GTA 5 Oynuyordum ve Görüntü birden bozularak (Sarı-Yeşil Pixeller oluştu) Arka planda hata sesi geliyor ve mavi ekrana düşerek Bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı falan yazıyor altında da "System thread exception not handled" hatası veriyordu.
Daha sonra aynı durum CS:GO, League of Legends, Payday2 Gibi oyunlarda da baş gösterdi.

Hata2.jpg

Şuan ise mavi ekrana düşmüyor. Nvidia Windows kernel mode driver, Version 364.72 görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan başarıyla kurtuldu hatası veriyor ve oyunu kapatıyor. Notebooku kapatana veya reset atana kadar geforce experience giriş yapamıyor ve oyunları nvidia ekran kartım ile açamıyorum. Nvidia arka planda çalıştığı sürece aynı hatayı sürekli veriyor.

Hata1.png

Sosyalde araştırmalarım sonucu sürümden kaynaklı olabileceğini ifade etmişlerdi. DDU ile sürücüleri tamamen kaldırıp 362.00 versiyonunu yükledim sonuç aynı. Nvidia Windows kernel mode driver, Version 362.00 görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan başarıyla kurtuldu diyor değişen sadece versiyon numarası.

Dikkatimi çeken olay ise bu hatayı GTA5 Oynarken yaklaşık 20 Dakika sonra veriyor olması. Diğer oyunları fazla oynamadığım için süre hesaplayamadım.

Çözüm için denediklerim:

1. Notebookun tüm (Özellikle ağ ve ekran) sürücüleri aygıt yöneticisi üzerinden (Bulabildiklerimi kendi sitesi üzerinden) güncellemek. İntel HD Graphics 4600 de dahil.
  2. Nvidia sürücülerini tamamen kaldırıp (Iobit Uninstaller ve Denetim Masasından) En son çıkarılan güncel sürümlerini yüklemek.
  3. Nvidia sürücülerini tamamen kaldırıp (Iobit Uninstaller ve Denetim Masasından) Daha önce sorunsuz kullandığım 362.00 sürümlerini yüklemek.
  4. Yukardaki 2 İşlemi DDU İle kaldırıp önce yeni olmayınca eski sürücüyü yüklemek.

Tüm bunlara rağmen sonuç alamadım. Sorun devam ediyor. Lütfen yardım edin.

@Recep Baltaş @Murat5038 @MF Sizin görüşlerinizde kullanıcıların görüşlerini de bekliyorum. Lütfen yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle bir kasaya GTX 960M konulursa bu tür sorunlar çıkması çok doğal. Bu cihazlar oyun laptopu değil. Alıp oyun laptopu gibi kullanmaya çalıştığınızda yetersiz soğutmadan dolayı bileşenler arıza veriyor.

Bariz bir biçimde ekran kartınız arızalanmış. Bu, ya GPU'nun lehim atması ya da ekran kartı belleklerin arızalanması sorunudur. Cihaz servise gidecek.

Şunu da diyeyim, reballing yapılan bir laptoptan bir daha pek hayır gelmez.

Böyle bir kasaya GTX 960M konulursa bu tür sorunlar çıkması çok doğal. Bu cihazlar oyun laptopu değil. Alıp oyun laptopu gibi kullanmaya çalıştığınızda yetersiz soğutmadan dolayı bileşenler arıza veriyor.

Bariz bir biçimde ekran kartınız arızalanmış. Bu, ya GPU'nun lehim atması ya da ekran kartı belleklerin arızalanması sorunudur. Cihaz servise gidecek.

Şunu da diyeyim, reballing yapılan bir laptoptan bir daha pek hayır gelmez.

Kusura bakmayın Sosyal hesabıma girişte bazı problemler yaşıyordum. Bugün ancak düzeldi. Bu yüzden geç dönüş yapıyorum.
Benim notebookum günde 20 saat açık olan ve bunun %75'in de ağır oyunların (Güncel sistem isteyen oyunlar. Örneğin GTA 5 gibi) oynandığı ve %10'unda da film & dizi izlenen bi notebook. Garantiden ürünün sıfırını alıp soğutucu olarak da
TX ErgoDUO 9-17" 14cm Çift Fanlı, 2xUSB, 5xYükseklik Ayarlı Fiyatı bu ürünü kullansam faydası olur mu? Yada mevcut notebookumla kullanırsam sorun çıkartmayacak bi soğutucu öneriniz var mı?

Olmaz ise bana önerebileceğiniz yaklaşık mevcut notebookum da ki veya daha üst özelliklerde 4000 TL civarı bi notebook önerir misiniz?

İlginiz için teşekkür ederim. @Recep Baltaş

@Recep Baltaş Sizce Notebook u geri iade etmeli ve başka oyun bilgisayarı bakmalı mıyım? Yada önceki yorumumda ki durumlar uygun mudur?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı