Lenovo y5070 FPS Sorunu

gr0z

Kilopat
Lenovo y5070 kullanıcısıyım. Laptop'u Ocak ayında aldım. Özellikle CS:GO'da oynarken fps'em rahat +150-200 çekiyor ama ne oluyorsa bi anda fps 30 oluyor ve bir süre stabil kalıyor. Bu da maçta çok etkiliyor. Bu her oyunda böyle.

Sabah 12'den gece 2'ye kadar açık laptop. Full şarjda oynuyorum oyunu. Bunun sebebi nedir, düzeltmek için ne yapmalıyım?

30 tllik bi soğutucu da var altında.

@Recep Baltaş hocam yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yardımcı olabilir misiniz?

msi afterburner den bakıyorum sıcaklıklara gpu sıcaklıgı 85 90 oluyor cpu sıcaklıgı 93 falan oluyor @Silinen üye

Bir de bu laptopta batarya çıkmıyor full şarjda oynuyorum oyunları. Oyun dışındada çıkarıyorum.

Sıcaklıktan dolayı performans düşürüyor. Sıcaklığın 80 dereceyi geçmemesi ideal. Servise vermelisiniz notebooku. 7 ayda termal macunun bu kadar etkisini yitirmesi garip.

Bilemezsiniz. Tamirci, bilgisayarcı dediğimiz yerlere vermeyin. Oyunda FPS düşüyorsa bu bir sorundur ve garantisi varsa servisin bununla ilgilenmesi gerekir.

Aynı bilgisayara sahibim. Benimde alalı 7 ay oldu ve bendede aynı problem var. Garantiye verdikten sonra sonucunu buraya yazarsan çok sevinirim.
Hele bi sorunu çözelim de. Vallaha sinir oldum verdiğim paraya.

Bilemezsiniz. Tamirci, bilgisayarcı dediğimiz yerlere vermeyin. Oyunda FPS düşüyorsa bu bir sorundur ve garantisi varsa servisin bununla ilgilenmesi gerekir.
hocam iade süresi ne kadar oluyor tam olarak bilginiz var mı?

Aynı bilgisayara sahibim. Benimde alalı 7 ay oldu ve bendede aynı problem var. Garantiye verdikten sonra sonucunu buraya yazarsan çok sevinirim.
hocam bataryayı çıkarabiliyor muyuz?

Aynı bilgisayar'ı bende kullanıyordum. Ocak ayın da aldım sizin gibi. İade ettim. Lenovo'nun 6 ay donanım garantisi var. Bu süre için de herhangi bir donanım arızası olursa para iadesi yapabiliyorsun. CS-GO da yaşamıştım bende sorunu. 180 FPS gibi birden 60'a falan düşüyordu. Fan arızası ortaya çıktı. Sizin de böyle bir düşünceniz varsa söylediğim şeyleri söyleyebilirim size de. Sizde şansınızı denersiniz.

ocak ayında aldım bende. 6 ayı geçti ama iade etme şansım var mıdır?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı