Lenovo Y510p OS X El Capitan HD 4600 sürücü sorunu

Alucard Hellsing

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Osx El Capitan'ı yardımlarınızla Lenovo y510p sisteme kurmayı başardım.
Usb'siz boot ediyor.
Intel inject. Edid inject değil.
İki farklı platform-id girmeme rağmen Intel HD 4600 tanımadı.
Denediğim platform-id ler : 0x0D220003 ve 0x0A26000a.
Alttaki resim deki Intel HD Graphics 4600 1536 MB olarak görüyor fakat grafikler sorunlu.
(Resim bana ait değil internetten buldum)
Böyle olunca Kemal Akın kextleri yükledim fakat sorun değişmedi.
(Yosemite'de buraya kadar yapınca grafikler düzeliyordu)
Başka kextler buldum HD 4600'e ait onlarda işe yaramadı.
Buradaki Technopat adresinde anlatılanları denedim fakeid olan yine düzelmedi.
Intel HD4200/HD4400/HD4600 için Yosemite Grafik Sorunu Çözümü
Nerede yanlış yapıyorum? Önerileriniz nelerdir?
@Recep Baltaş @montezuma @SypeR @DJ Rush Reisler.
Screen Shot 2015-04-09 11.34.01.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı için yüklediğin bütün kextleri sil. config.plist dosyanı clover configurator ile aç ACPI/SSDT/DropOem=false yap. IntelGfX i 0x04128086, ig-platform-id i 0x0a260006 yap. InjectIntel seçili olsun. Daha sonra FakePCIID.kext ve FakePCIID_HD4600_HD4400.kext i kext utility ile yükle.

@linkci
Yanıtın için teşekkürler.
Şimdi temiz kurulum yaptım.
Sadece Intel HD4200/HD4400/HD4600 için Yosemite Grafik Sorunu Çözümü buradakileri uyguladım ve başarılı oldum.
Daha sonra MultiBeast ile sistemim için gerekli kextleri yükledim.
Kextler başarılı oldu ama grafikler yine bozuldu.
Hal böyle olunca tekrar temiz kurulum yaptım.
Grafikleri etkinleştirdim.
Usb'nin içinde bulunan costumac'i kurdum.
Bu seferde klavye çalışmadı ve parolamı giremedim.
Hal böyle olunca besmele çekerek tekrar temiz kurulum yaptım.
MultiBeast kullanmadan sorunsuz ethernet, ses, usb 3.0, touchpad ve ssd trim leri nasıl etkinleştirebilirim?

Aynı sorunla bende karşılaştım. İlk usb nin içindeki costumac i yükle sonra laptop a takabileceğin usb klavyen varsa onunla giriş yap sonra hackintosh vietnam tool ile generic touchpad kextini yükle klavyen yoksa eğer ilk önce generic touchpadi yükle sonra costumaci yüklemeyi denersin. Sonra multibeast ile voodoo ses kextini ve ssd trimi yükleyebilirsin.

@linkci
Cevabı biraz geç yazıyorum kusura bakma cezalıydım.
El Capitan'a Generic Touchpad'i yükleyemedim kardeşim. Vietnam Tool El Capitan'da sürekli hata veriyor. Yükleme başarısız diyor. Ekran hariç hiç bir kext yükleyemedim. Sip denilen bir güvenlikten bahsediliyor. Acaba bundanmıdır?
Hatta başka bir disk bölümüne Yosemite kurdum wifi ve nvidialar hariç hepsini tanıttım fakat El Capitan'da kuramıyorum. Temiz El Capitan kurup kurulum bittikten sonra Yosemite'nin ayarlarını aktardım yine hiç bir şey çalışmıyor. Ne yapmam gerekli bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı