DgknGkdnz

Kilopat
Kullandığım bilgisayar ''Lenovo Y510P''. Ekran kartı olarak ''Nvidia GT755M [SLI]'' var. Ekran kartı sürücüsünü hem GeForce Experience hem de Nvidia driver sitesinden indirip iki türlü de denedim. İki türlü de ekran kartını güncellemeye başlıyor. Daha sonra 'grafik sürücüsü kuruluyor' kısmına gelirken ekran gidiyor ve bir daha hiç gelmiyor. Bilgisayarı kapatıp açtığımda ise Windows'a giremiyorum. Mecbur tekrardan format atmak zorunda kalıyorum.

Format attıktan sonra Windows otomatik olarak 2017 yılındaki bir ekran kartı sürücüsünü yüklüyor, tekrar sürücüyü güncelleştirmeyi deniyorum, tekrardan siyah ekranda kalıyor. Yine format atmak zorunda kalıyorum.

DDU (Display Driver Uninstaller) programıyla eski ekran kartı sürücüsünü sildim ve tekrardan güncelleştirme yaptım. Fakat aynı sorunla karşılaştım.

Nvidia ile iletişime geçerek, böyle bir sorunum olduğunu belirttim. Bana 388.13 olan ekran kartı sürücüsünü yüklememi istediler. O ekran kartı sürücüsü sıkıntısız bir şekilde yüklendi. Fakat onun dışındaki bütün ekran kartı sürücülerinde aynı sorunu yaşıyorum.

NOT: Bu sorun sadece Windows 10'da oluyor. Windows 8,8.1 gibi işletim sistemlerinde sıkıntısız olarak ekran kartını güncelleyebiliyorum.

NOT: Bu sorun yaklaşık 2 aydır var, bundan önce Windows 10'da sıkıntısız bir şekilde ekran kartımı güncelleyebiliyordum.

Şu an kullandığım sürücü: 388.13

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı