Lenovo Y510P'de 750M ve 755M SLI yapılabilir mi?

Nicxholas

Decapat
Merhaba, yaklaşık 5 ay önce darbe sonucu tamire verdiğim Lenovo Y510P modelli laptopumda ekran kartı chipseti değişimi oldu. Aynı chipset modeli NVIDIA GT 755M modeli takıldı. Fakat CD-ROM yerine takılı olan harici ekran kartımın chipseti sağlam çıkmadı. Bilgisayarcı sağlam bir harici ekran kartı bulana kadar dahili ekran kartım olan Intel HD Graphics 4600 modelini kullanabilirsin sadece dedi. Kısacası 2 adet NVIDIA GT 755M'in çalışması için harici ekran kartını bulmam lazım fakat internette birçok yerde GT 750M modeli mevcut. Ben GT 750M modelini alsam GT 755M modeli ile uyumluluk sağlayıp SLI teknolojisini kullanabilir miyim?

Farklı GPU modellerini SLI yapamazsınız.

Marka fark etmeksizin A markasının GT 750M'i ile B markasının GT 750M'i birlikte çalışır ancak;

A markasının GT 750M'i ile B markasının GT 755M'i birilkte çalışmaz.

GPU Chipsetlerin aynı olması lazım.

iGPU ( Integrated Graphics Processing Unit ) dediğimiz işlemcinizin dahili grafik birimini devredışı normal BIOS'larda bırakamazsınız. Modlu BIOS'larda yapabilirsiniz bunu ancak bu şekilde de Laptop ekranından görüntü alamazsınız.

GT 755M yerine GT750M kullanıp kullanamayacağınızı ise anakartınızın slot bilgisine bakarak sötylenebilir.

iGPU ( Integrated Graphics Processing Unit ) dediğimiz işlemcinizin dahili grafik birimini devredışı normal BIOS'larda bırakamazsınız. Modlu BIOS'larda yapabilirsiniz bunu ancak bu şekilde de Laptop ekranından görüntü alamazsınız.

GT 755M yerine GT750M kullanıp kullanamayacağınızı ise anakartınızın slot bilgisine bakarak sötylenebilir.
Tamire verdiğim bilgisayarcı GT 755M modeli ile GT 750M modelini bir kullanabilirsin çünkü ikiside 700 serisine ait kartlar dedi doğru'mudur?

Daha önce SLI şeklinde mi kullanıyordunuz?

Anlamadığım bir nokta var sorunuzda, neden 2 adet gerekli bu 755M kartından?

Tamire verdiğim bilgisayarcı GT 755M modeli ile GT 750M modelini bir kullanabilirsin çünkü ikiside 700 serisine ait kartlar dedi doğru'mudur?

Biraz önce de belirttim. İki farklı modeli birlikte kullanamazsınız. Bir tanesini kullanabilirsiniz.

Lenovo'nun Y510p modelinin iki versiyonu var birisi GT 750M kullanıyor SLI yapılabiliyor. Diğeri ise GT 755M kullanıyor ona da SLI yapılabiliyor.

Ancak iki kart aynı model ise yapabilirsiniz.

Daha önce SLI şeklinde mi kullanıyordunuz?

Anlamadığım bir nokta var sorunuzda, neden 2 adet gerekli bu 755M kartından?
Evet darbe almadan önce SLI teknolojisini 2 adet GT 755M ile kullanabiliyordum.
Neden 2 adet gerekli sorusuna gelirsek lenovo y510p modeline CD-ROM yok onun yerine harici bir çıkarılabilen ekran kartı takılı. Şuanda dahili ekran kartımı kullana biliyorum sadece nvidia'ya hiç bir şekilde geçiş yapamıyorum. GeForce Experience uygulamasını yüklemeye kalktığımda bile yükleyemiyorum.
Biraz önce de belirttim. İki farklı modeli birlikte kullanamazsınız. Bir tanesini kullanabilirsiniz.

Lenovo'nun Y510p modelinin iki versiyonu var birisi GT 750M kullanıyor SLI yapılabiliyor. Diğeri ise GT 755M kullanıyor ona da SLI yapılabiliyor.

Ancak iki kart aynı model ise yapabilirsiniz.
Tamamdır hocam sağolun.

Yeni konular

Geri
Yukarı