Lenovo Y520 OEM'li Laptopa M2 SATA Takılabilir mi?

Comand23

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle Lenovo Y520 marka laptop kullanıcısıyım.

Laptopta 1 TB HDD mevcut ama 5400 RPM bir HDD çok yetersiz kalıyor günümüzde. Gün geçtikçe Windows 10'un yavaşlaması ve bir programı açarken bekletmesi gibi sorunlar yaşamaya başladım. Aklımda Crucial MX500 500 GB M2 Sata SSD satın almak var.

SSD'nin linki:
Crucial MX500 500GB 560MB/s-510MB/s M.2 SATA 2280 SSD Fiyatı

HDD'den SSD'ye klonlama yaparak bunu laptopuma takmayı düşünüyorum ama sistemim OEM yani gömülü halde geldiğinden parça değişmesi durumda tanımaması çalışmaması gibi sorunlar yaşar mıyım veya Windows 10 serial ister mi yeniden? Bu parçayı takabilir miyim sorunsuz bir şekilde?
Bilen yok sanırım. Neyse vazgeçtim almayı Microsoft destek bölümünden OEM'e parça takılamayacağını söylemişler takmam imkansız sanırım. Herhangi bir parça takmak markalı laptoplarda Microsoft serial istiyormuş.

Son düzenleme:
Harddiskim kafa vurdu. Ben de yeni harddisk aldım. Ona rağmen lisansım duruyor. Ama Lenovo'nun onekey recovery kısmı maalesef kayboldu. Onu istemiyorsanız klonlamanıza bile gerek yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı