Lenovo Y700 klavye durduk yere çalışmama sorunu

Alphanumeric

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar dostlar yaklaşık 1 yıl önce Lenovo Y700 oyun laptobu aldım. Cihazda oyun oynarken çoğu kişinin aldığı FPS'leri alamıyordum ve cihaz gereğinden fazla ısınıyordu. Başlarda kafama çok takıldı ama sonradan neyse deyip geçtim. Şu sıralar cihaz beni kendinden soğuttu lanet eder duruma geldim. Çünkü cihazın klavyesi durduk yere çalışmamaya kapatıp açmadıkça düzelmez hale geldi. Örneğin bugün cihazda çalışırken bi anda klavyedeki hiçbir tuş çalışmadı ve 1-2 dakika sonra mavi ekran hatası verdi. Aynı zamanda cihazın hoparlöründen çıt diye bi ses gelmeyi başladı ve ne yaparsam yapayım geçmedi. Bu durum da şöyle oluyor mesela chrome da bir şarkı açıyorum şarkı başlamadan önce çıt sesi geliyor ve öyle başlıyor, cihaza bi uygulama kuracağımda benden yönetici izni istiyor ve o ekranın sesi gelmeden önce çıt sesi geliyor sonra o ses geliyor. Birde SSD'de bulunan dosya ve klasörleri açarken bazen gereğinden fazla bekliyorum.
Benden başka bu sorunları yaşayan var mı acaba yada sorunları çözmem için önerisi olan ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef çözemedim sorunlar devam ediyor. Cihaza çok ihtiyacınız yoksa garantiye yollayın benim işlerimden dolayı maalesef yollayamıyorum ancak yazın yollayabilirim.

aynı sorun bende de var çok şükür çıt sesi gelmiyor ama klavye oyun oynarken devreden çıkıyor ve 5 dk sonra mavi ekran hatası veriyor öyle olduğunda yeniden başlattığım zaman başladığında bios ekranı geliyor ve klavye hala çalışmıyor ancak tamamen hardreset atınca düzeliyor :(

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı