Lenovo Y7070 düşük performans

Edicust

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
16GB DDR3 1600MHz
SSD veya HDD modeli
300 GB HDD
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GTX 860M DDR5 128BIT 4GB
İşlemci
Intel®Core™ i7-4710HQ Processor(6M Cache, 2.5 GHZ)
1 aydır her türlü yöntemi denedim ama çözemedim Minecraft'ta bile 35 FPS veren bir laptop ayrıca her oyunda aynı performansı sergiliyor ekran kartımı güncelledim vb Windows 10'dan 11'e vb geçtim işe yaramadı tavsiyeniz var mıdır çözümü için? ( YouTube'deki testlerde Minecraft'da 250 FPS alıyor )

Ayrıca sizce bir bilgisayarcıda overclock yaptırayım mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen sene falan 500 liraya aldığım laptop ile Minecraft 1.12 sürümlerinde 60 FPS'ten fazla alıyordum. Bu bilgisayarın normal şartlarda 35 FPS vermesi mantıklı değil. Ekran kartını kullanmıyor olabilir bir ihtimal, driver sorunu olabilir emin olamadım. OC işine girmeni çok tavsiye etmiyorum açıkçası laptoplar için. Zaten sorun OC ile çözülebilecek bir sorun değil, belli ki başka bir şey var.

Bilgisayar şarjdayken de aynı değerleri mi alıyorsunuz?

Evet kusura bakmayın geç cevap verdim ceza verilmiştide.

Geçen sene falan 500 liraya aldığım laptop ile Minecraft 1.12 sürümlerinde 60 FPS'ten fazla alıyordum. Bu bilgisayarın normal şartlarda 35 FPS vermesi mantıklı değil. Ekran kartını kullanmıyor olabilir bir ihtimal, driver sorunu olabilir emin olamadım. OC işine girmeni çok tavsiye etmiyorum açıkçası laptoplar için. Zaten sorun OC ile çözülebilecek bir sorun değil, belli ki başka bir şey var.
Hearts of Iron IV oyununda 15 - 20 Arası fps sergiliyor diğer oyunlardada durum aynı

Ekran kartıma ne yaptım ettiysem düzeltemedim bir türlü performansını kullanmıyor bir bilgisayarcıya götürmelimiyim sizce çözüm bulurlarmı?

Bilgisayarcıya vermeyin ne yaptıkları belli değil servisine gönderin ancak daha öncesinden temiz bir format atıp sürücüleri yeniden kurmayı denediniz mi?

Bilgisayarcıya vermeyin ne yaptıkları belli değil servisine gönderin ancak daha öncesinden temiz bir format atıp sürücüleri yeniden kurmayı denediniz mi?
Windows 11'e geçiş yaptım ve ekran kartımı en son sürümüne güncelledim temiz format sayılırmı bilmem ama sıfırladım tamamen ve leptopu takas yöntemiyle aldım sayılır 2. el yani servisede hiç göndermedim bir garanti belgesi vb. gerekiyormu?

Garantisi devam ediyorsa eski sahibine ulaşıp belgeleri isteyin. Devam etmiyorsa servisi arayıp bilgi edinin. Garanti bittiyse zaten ücretli tamirat olacağı için belge istemezler. Ama aldığınızdan beri böyleyse ve üzerinden çok geçmediyse bence iade edin. Teknik yönden problemli bir bilgisayar satmış olabilir. Hoş normal bir şahıstan aldıysanız iadeyi kabul edeceğini sanmıyorum ama şansınızı deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı