Lenovo Yoga 500 RAM yükseltme

rabeled

Centipat
Merhabalar, PC'm Lenovo Yoga 500 14IBD-80N4, i3 işlemcili bir bilgisayar. Memtest86 testi yaptım RAM bellek arızalı cıktı. Bunun üzerine Kingston 1600 MHz DDR3 8 GB bellek aldım. Belleği değiştirdim fakat PC açılmadı "dıt dıt" diye ses verdi. Pazartesi günü iade edeceğim. Aşağıya CPU-Z raporlarını paylaştım PC'me uyumlu hangi belleği almalıyım?

Dosya Ekleri

• cpuz1.PNG
    cpuz1.PNG
    79,6 KB · Görüntüleme: 82
  • cpuz2.PNG
    cpuz2.PNG
    104,5 KB · Görüntüleme: 90
  • cpuz3.PNG
    cpuz3.PNG
    72,9 KB · Görüntüleme: 76
DDR3L 1600-12800 olan 8 GB RAM alabilirsin. Low olmasına dikkat et.

Merhabalar hocam çok kısa bir fikir almak istiyorum

ASUS X555lb X190H laptopum var 4 GB anakarta gömülü 2 GB slotta olmak üzere toplamda 6 GB 1600 MHz RAM var linkteki RAM'i alırsam sorun yaşar mıyım şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• asus mail.jpg
    asus mail.jpg
    57 KB · Görüntüleme: 54
  • sistem özellikleri.png
    sistem özellikleri.png
    95,2 KB · Görüntüleme: 52
  • sistem ram bilgileri.jpg
    sistem ram bilgileri.jpg
    41,4 KB · Görüntüleme: 50
https://www.hepsiburada.com/kingston-8gb-1600mhz-ddr3-notebook-sodimm-ram-kvr16s11-8-p-bd301528 bunu aldım. Taktım ama PC açıldığı zaman 4-5 kere dıt sesi veriyor anlamadım. Yanlış bellek mi aldım acaba?
Evet yanlış almışsınız ddr3 değil ddr3l olan almanız lazım. Normal ddr3 1.5 v tüketirken low olanlar 1.35 tüketiyor yani dıdt dıt sesini olayı o.

ASUS X555lb X190H laptopum var 4 GB anakarta gömülü 2 GB slotta olmak üzere toplamda 6 GB 1600 MHz RAM var linkteki RAM'i alırsam sorun yaşar mıyım şimdiden teşekkür ederim.

Anakartınızın olduğu bölümü atma imkanınız var mı öyle söyliyeyim.

DDR3L ise alınabilir.

Son düzenleme:
Evet yanlış almışsınız DDR3 değil DDR3L olan almanız lazım. Normal DDR3 1.5 v tüketirken Low olanlar 1.35 tüketiyor yani dıdt dıt sesini olayı o.

Anakartınızın olduğu bölümü atma imkanınız var mı öyle söyleyeyim.

DDR3L ise alınabilir.

Peki hocam DDR3L 8 GB önerebileceğin link atabileceğin bir bellek var mı? Yine kafama göre almak istemiyorum yardımcı olabilir misin?

Peki hocam DDR3L 8 GB önerebileceğin link atabileceğin bir bellek var mı? Yine kafama göre almak istemiyorum yardımcı olabilir misin?
Şu anda tr de varmı pek bir bilgim yok ama aliexpresste vardır ama genede bulmaya çalışıyım.

Şu anda tr de varmı pek bir bilgim yok ama aliexpresste vardır ama genede bulmaya çalışıyım.
Buna ne dersin hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı