Lenovo Yoga 530 Alınır mı?

kemalthehuman

Kilopat
Yer
Niğde
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Başlıkta da belirttiğim üzere, günümüz şartlarında oyun odaklı olmadan, çizim programları, office programları vb işler için almayı düşündüğüm bir bilgisayar. Aynı zamanda dokunmatik ekran-kalem, taşınabilirlik açısından almanın hayalini kuruyorum. Sizce günümüz şartlarında bu bilgisayara bu para verilir mi? Kullanan varsa yorum yapma şansı ve ne kadara aldığını yazma ihtimali var mıdır acaba? Teşekkür ederim, iyi sosyaller.

www.hepsiburada.com/lenovo-yoga-530-intel-core-i5-8250u-16gb-256gb-ssd-mx130-windows-10-14-fhd-ikisi-bir-arada-bilgisayar-81ek00dutxs1-p-HBV00000LI8MY

Kullandığın çizim programları global ürünler ise sitelerinde gerekli donanım bilgisi verilir, dolayısıyla ne derece ihtiyaçlarını karşılar sorusunu senin araştırman en iyisi.

O kadar para o donanıma verilir mi sorusu ise duruma göre değişir. Dokunmatik ekran ve kalem benim laptopta aramadığım özellikler, bu özelliklerinden dolayı ekranı da parlak ki hiçbir zaman parlak ekranlı laptop almam. Bunlar senin için gerek şartlar ise ayrı.

Taşınabilirlik derken ürün 1.6kg, adaptör 210gr.

Dokunmatik ekran ve kalem şart değil ise daha yüksek donanımlı laptoplar o bütçeyle alınabilir. Ya da aynı donanım alınıp kalan para cepte tutulabilir.

Verilmez dostum. Bütçeni belirtebilirsen tavsiye yapabilirim.

Bütçem aslında bahsettiğim bilgisayar kadar en fazla, 5700 tl en fazla verebileceğim miktar.
Daha ucuza ThinkPad serisi bilgisayar bakmanızı öneririm.
Öneri için teşekkürler fakat o serilerdeki dokunmatik özellik olmaması beni biraz çekti. Bu kadar para ekleyip de dokunmatik özelliğe değer mi sorusuna ben de tam olarak cevap veremiyorum aslında.
Kullandığın çizim programları global ürünler ise sitelerinde gerekli donanım bilgisi verilir, dolayısıyla ne derece ihtiyaçlarını karşılar sorusunu senin araştırman en iyisi.

O kadar para o donanıma verilir mi sorusu ise duruma göre değişir. Dokunmatik ekran ve kalem benim laptopta aramadığım özellikler, bu özelliklerinden dolayı ekranı da parlak ki hiçbir zaman parlak ekranlı laptop almam. Bunlar senin için gerek şartlar ise ayrı.

Taşınabilirlik derken ürün 1.6kg, adaptör 210gr.

Dokunmatik ekran ve kalem şart değil ise daha yüksek donanımlı laptoplar o bütçeyle alınabilir. Ya da aynı donanım alınıp kalan para cepte tutulabilir.

Teşekkür ederim cevap için, kullandığım çizim programlarına işlemcinin yeteceğini düşünüyorum, kendi nezlinde ağır programlar ama o gibi programları tam anlamıyla kaldıracak bilgisayarlar için çok daha fazla bütçe ayırmam gerek zaten.
Aslında benim aradığım özelliklerin bunlar olduğundan bir süredir emin olamıyorum. Bir leptop alayım fakat çok taşınabilir olsun ve ağırlığı ile beni rahatsız etmesin diye hayal kuruyorum. Artık eskisi gibi bilgisayarda ağır yazılım kullanmaya dair hayallerim yok. Yine eskisi gibi oyun odaklı bir şekilde de takılmayacağım. Daha çok not tutma ve genel işleri halletmeye dair bir soru işareti var fakat dokunmatik olması, kalem ile not tutulabiliyor olması, batarya performansı, ağırlığı, ekranın mat olmaması gibi durumları göz önüne aldığımda günümüz piyasasında benzer özelliklerde bilgisayar göremiyorum. Elbette benim göremiyor olmam olmadığı anlamına gelmez, dolayısı ile konu açmak istedim. Ben de tam anlamıyla bu konuda karar verebilmiş değilim çünkü aynı fiyata mat ekranlı ve cpu-gpu açısından çok daha iyi bilgisayarlar olduğunu biliyorum ama bir şekilde bir çok ihtiyacımı karşılayabilecek bir bilgisayar olduğunu düşünüyorum bu bilgisayarın. Sadece kafamda pişman olur muyum soru işareti var. Taşınabilirlik açısından boyut olarak göreceli olarak büyük bir bilgisayar değil ama bu fiyat aralığında daha taşınabilirliği ön planda olan bir bilgisayar önerme şansınız olursa, dokunmatik özelliği olması şart değil, inceleyeyim. İyi sosyaller.

Benim özellikle aklımda olan bir ürün yok, o nedenle yönlendirme yapamayacağım. Mat ekranlar genellikle iş tipi laptoplarda olur. Thinkpad, Elitebook, Probook, Latitude modellerinin güncellerini araştırabilirsin. Her durumda, ilk mesajımda belirttiğim gibi, programların sistem gereksinimlerine göz atman olası hüsranı engelleyebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı