Lenovo Z50-70 Oyun Performansı

GorkemBT

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar benim Lenovo Z50-70 i7 bir laptopum var linki: Lenovo Z5070 59432064 I7-4510u 8g 1tb+8g Sshd 15.6 " Vga 4g 715 - n11.com fakat ekran kartının kaç bit olduğunu bilmiyorum kaç bit olduğunu yazar mısınız? Teşekkürler.

2.sorum ise bu laptopa göre oyun tavsiyesi bende olan oyunlar GTA 5 Counter Strike:Global Offensive
40-50 fps alabileceğim oyunları rahatlıkla oynayabileceğim oyunları söylerseniz sevinirim.

Teşekkürler..

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani asus k555 lenovo z50 drn daha mı

Ve overclock diye bir zımbırtı varmış nasıl açılır kaç fps arttırır ve bu pc için adım adım nası açıldığını anlatırmısınız zarar fayda anlatırmısınız ve diyelim gta 5 de 30 40 fps alıyorken oveclockla kaç alırım teşekkürler.

Laptop işlemcilerine OC yapılamaz laptopda K ibaresi olmadıkça OC yapamazsın işlemcine. Ekran kartlarına yapılabilir ama oda çok az mesela ben GTX850M kullanıyorum GPU saat hızını en fazla 135MHZ arttırmama izin verio.

Artıları tabiki daha fazla FPS. Ama biliçli bir şekilde yapılırsa siz gidip ibreyi sonuna kadar çekerseniz tam tersi etki yapabiliyor. Ve en büyük eksisi ısınma sorununa neden olabiliyor. Şahsen ben +135 GPU OC yaptım sıcaklık değişmedi ama bu cihazdan cihaza ve oyundan oyuna değişir. GTX850M' de 1600*900' de +135MHZ GPU OC ile neredeyse ultrada oynuyorum GTA 5' i msaa x2' de. Dediğim gibi eğer bilmiyorsanız ellememenizi öneririm OC işini.

Tamam. Bu arada soracağım bi soru daha var GTA 5 Ayarlarından anlıyorsun herhalde ben full normal 800x600 oynuyorum kasma yok 60 fps ama bazı patlamalarda 40 50 düşüyor ve bunun için diğer ayarlarla oynamama gerek var mı yani mesela normal hepsini ayarladım diyer ayarları ingilizcem olmadıgı için dokunmadım önemli olan bir ayar varsa söylermisin kapatayım fps yiyen ayar varsa yani.

Ve ben YouTuber'im GTA 5 Videosu çekmek istiyorum fakat kastığı için çekemiyorum fraps ile bir program önerirmisin. Teşekkürler.

Video çekecekseniz sadece Nvidia Shadow Play kullanın performansı en az etkileyen odur.

Gayet normal dikey senkronizasyonu kapatın ki kart tam güçte çalışsın yoksa ani patlamaalrda drop olması normal. Ekran kartı bellek ve GPU hızlarını sabitlediği için oluyor video çekerkende dikey senkronizasyonu kapatın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı