Lenovo Z50-75 unutulan BIOS şifresini sıfırlama

Kennedy

Hectopat
Daha fazla  
Lenovo Z50-75 bilgisayarıma 2 yıl önce BIOS şifresi koymuştum ama unuttum. BIOS pilini çıkartıp taktım yine aynı, CMOS kullanarak silmeyi denedim fakat yine şifre sordu ve 3 kez şifreyi yanlış girdiğimde ekranda System Error yazıyor sadece, herhangi bir hata kodu ile karşılaşmıyorum. Konu hakkında bilgi sahibi olanlar bana acil yardımda bulunabilirse çok sevinirim. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Güncel cihazlarda CMOS sıfırlaması işe yaramaz. Hatta BIOS eepromu değişse veya tekrar flashlansa bile master password kriptolaması güncel cihazların çoğunda super I/O'da tutuluyor. Son kullanıcı olarak sizin yapabileceğiniz bir şey yok. Lenovo ile iletişime geçip yardım alabilirsiniz. BIOS'a giriş sizin için çok önemli değilse uğraşmayın. Nasıl olsa cihazda boot menü var. BIOS'a girmem şart derseniz profesyonel ve güvenilir bir teknik servise başvurun.

Güncel cihazlarda CMOS sıfırlaması işe yaramaz. Hatta BIOS eepromu değişse veya tekrar flashlansa bile master password kriptolaması güncel cihazların çoğunda super I/O'da tutuluyor. Son kullanıcı olarak sizin yapabileceğiniz bir şey yok. Lenovo ile iletişime geçip yardım alabilirsiniz. BIOS'a giriş sizin için çok önemli değilse uğraşmayın. Nasıl olsa cihazda boot menü var. BIOS'a girmem şart derseniz profesyonel ve güvenilir bir teknik servise başvurun.
Lenovo destek şirketini aradım. Bana "Ücret karşılığında anakart değiştirmemiz gerek." Dediler. Ücret ödemeden bunun başka bir yolunu bulamazmıyım?

BIOS master password sıfırlaması için anakart değişimine gerek yoktur. En kötü super I/O'ya müdahale edilir. Profesyonel ve güvenilir bir teknik servise başvurun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı