Lenovo Z50 AMD Dual Graphics Çalışmıyor

Mert Ock

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Lenovo Z50-80 A10-7300 kullanmaktayım PC'den gayet memnunum ancak geçenlerde aygıt yöneticisinde gezerken görüntü bağdaştırıcılarının 2 tane olduğunu fark ettim.
  • Biri "AMD Radeon R6 M255DX"
  • Diğeri ise "AMD Radeon(TM) R6 Graphics" şeklinde gözükmekteydi.
Biraz araştırdıktan sonra AMD'nin Dual Graphic yani işlemci üzerindeki GPU'lar ile Dahili ekran kartını birleştirme teknolojisini var olduğunu gördüm ancak görüntü bağdaştırıcısına baktığımda yalnızca Radeon R6 Graphics yazmaktaydı.
BIOS üzerinden Dual Graphic özelliğini açtım Driver üzerinden de aynı şekilde bu özelliği açmama rağmen hala Dual Graphic çalışmıyor.
Hemen hemen benim donanımıma çok yakın HP marka bilgisayar kullanan bir arkadaşımda da aynı şekilde Dual Graphic mevcut ve görüntü bağdaştırıcısına geldiğinde ikisini birleşik şekilde gösteriyor.
Örneğin "Ekran kartı 1 + Ekran kartı 2" şeklinde gösteriyor (hangi ekran kartı olduğunu hatırlamıyorum).
Sizce ben neden etkinleştiremiyorum ? Yanlış yaptığım bir şey mi var her türlü öneriyi yazabilirsiniz. Teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD System Monitor üzerinden Dual Graphics konfigürasyonunu izleyebilirsiniz. Oyundayken iki GPU da kullanılıyorsa sorun yoktur.

Tamam deneyeceğim teşekkürler.

AMD System Monitor üzerinden Dual Graphics konfigürasyonunu izleyebilirsiniz. Oyundayken iki GPU da kullanılıyorsa sorun yoktur.

AMD System Monitör üzerinden baktım ancak sadece AMD Radeon(TM) R6 çalışıyor.

Aynı sorunu maalesef bende yaşıyorum. Sadece APU çalışıyor. Bir yerde okumuştum. "Oyunları Radeon Crimson üzerinden açılırsa Dual Graphics oluyor" diye yazıyordu. Denedim ancak olmadı. Sizde deneyin. Belki olur.

Aynı sorunu maalesef bende yaşıyorum. Sadece APU çalışıyor. Bir yerde okumuştum. "Oyunları Radeon Crimson üzerinden açılırsa Dual Graphics oluyor" diye yazıyordu. Denedim ancak olmadı. Sizde deneyin. Belki olur.
Denemiştim kardeşim işe yaramıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı