Lenovo Z50 El Capitan Touchpad sorunu

logantechno

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Lenovo z50 laptop cihazıma El Capitan'ı sorunsuz şekilde kurdum. Elbette defalarca format atarak, büyük bir emek vererek oldu. Technopat olmasa asla başaramazdım. Sonsuz teşekkürler bir kez daha. Ekran kartı, ses sürücüsü, wireless konusu hatta şarj göstergesi dahi sorunsuz şekilde çalışıyor. Bir tek touchpad konusunu yapamadım. İlk hackintosh denemelerimde yanlışlıkla yapmıştım fakat şimdi ne yaptıysam olmadı.

Özelliklerim şu şekilde:
Klavye Standart PS/2 Klavye
Fare ELAN Input Device
Fare HID uyumlu fare

ELAN, FocalTech and Synaptics (Smart Touchpad) Driver (Mac OS X) - Smart Touchpad

Bu adresten ELAN driver indirdiğimde işe yaramadı. İndirdiğim klasörün içinde birçok dosya geliyor. Ve içlerindeki dosyalar kext dosyası değil. Bunları transmac ile mi atmam gerekiyor acaba? Ve tüm klasörleri ayrı ayrı mı atmalıyım yoksa hepsinin tek bir klasörün içinde atsam da çalışır mı?

Şu an benim kext klasörümde bir tek voodoops/2 dosyası var. ELAN driverları atınca o kext'i de silmeli miyim?

Şimdiden çok teşekkürler, iyi çalışmalar.

Verdiğin bağlantıda gayet ayrıntılı bir şekilde kurulumu nasıl yapacağın anlatılmış.
HOW TO INSTALL:
  • Remove any existing "ApplePS2Controller, VoodooPS2Controller, AppleACPIPS2Nub, ApplePS2Keyboard and old Elan Touchpad" kexts if you have already installed from the HDD '/System/Library/Extensions ', '/Extra/Extensions', and '/System/Extensions/Library/myHack.kext/Contents/Plugins/' (if you used myHack USB installer for OSX).
  • If you use USB installer to boot (used to install OSX), then you have to remove the above kexts from USB '/Extra/Extensions'.
  • Install the Kexts (Recommended to use Kext utility for installing) inside the attached zip file using any kext installing methods (In clover, some systems may have problems with kext injection, so try to install them to System/Library/Extensions in that case). 

Verdiğin bağlantıda gayet ayrıntılı bir şekilde kurulumu nasıl yapacağın anlatılmış.
Hocam ben de o anlatıma göre yapmaya çalışıyorum söylediği gibi kext'leri siliyorum. Fakat indirdiğim ELAN drivler'ı kext wizard ile yükleyemiyorum. Çünkü klasörlerin içindeki dosya uzantıları kext değil. .plis ve başka isimle uzanılı dosyalar var. Direk rar halini kext wizard'a göstermeyi denemedim. Rar'ın içinde bir klasör var. O klasörün altında da 4-5 tane farklı klasörler var. Transmac ile tek tek atmayı da tek bir klasörün altında atmayı da denedim sonuç vermedi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı