Lenovo Z500 bilgisayar açılmıyor

ArifBey0151

Centipat
Daha fazla  
Lenovo Z500 10 yıllık bilgisayarımı kullanmaya devam ediyorum. Bilgisayarımı hafif bile hareket ettirsem ekran kapanıyor, kendini uykuya alıyor. Önceden uykuya aldığında açılıyordu şimdi açılmıyor. Şöyle 1 saat geçince açılıyor. Yardım edin bilgisayarımı kullanmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lenovo Z500 10 yıllık bilgisayarımı kullanmaya devam ediyorum. Bilgisayarımı hafif bile hareket ettirsem ekran kapanıyor, kendini uykuya alıyor. Önceden uykuya aldığında açılıyordu şimdi açılmıyor. Şöyle 1 saat geçince açılıyor. Yardım edin bilgisayarımı kullanmak istiyorum.

Ekranın Flex kablosunda bir sorun oluşmuş olabilir.Sistemi ne sıklıkla kapağını kapatıyordun....

Tahmin ettiğim gibi...Servislik (Lenovo'nun servisine) olmuş ne yazık ki...!!! Kendin yapmaya kalkışırsan daha da içinden çıkılmaz duruma sokarsın kendini ve donanımını
Garanti yok knk tek bir sorun daha var ben gittim ssd alıp taktım fln napacağımı bilmiyorum

Tahmin ettiğim gibi...Servislik (Lenovo'nun servisine) olmuş ne yazık ki...!!! Kendin yapmaya kalkışırsan daha da içinden çıkılmaz duruma sokarsın kendini ve donanımını
Knk açıldı ama menteşe sorunu herhalde ama teşekkür ederim menteseyle oynarken acildi

Son düzenleme:
Garanti yok knk tek bir sorun daha var ben gittim ssd alıp taktım fln napacağımı bilmiyorum
O zaman emektar sistemini geri istiyorsan, imkanın da varsa teknik servisinde yaptıracaksın ücreti karşılığında....

SSD zarar gelmemesi için sistemin enerjisini kesmelisin.

Ben senin yerinde böyle olsaydım...

Donanımınn güç düğmesine kısa kısa aralıklarla basarak sistemi kapatır.Ardından sistemi bir çantaya koyup servisin yolunu tutardım.

Böyle bir durumda aşağıdaki ekran görüntüsündeki SMART değeri sıfırdan farklı bir değer olur.

Aşağıdaki SSD , 12 aylık yoğun kullanımın sonucu....

Dosya Ekleri

• SSD.png
    SSD.png
    52 KB · Görüntüleme: 6

Yeni konular

Geri
Yukarı