Lenovo Z500 dizüstü bilgisayara M.2 SSD takılır mı?

Lucitrashx

Decapat
Merhaba, bundan bir 4-5 ay sonra yeni bilgisayar alma planlarım var, şu an elimde bulunan laptop Lenovo Z500 marka. Eski bir laptop ve SSD yükseltmesi yapmak istiyorum. 4-5 ay sonra bilgisayar alacağım için şu an kullandığım laptopa M.2 alıp, daha sonra yeni bilgisayar içinde aynı M.2 SSD'yi kullanmayı düşünüyorum. Sizce bu laptopa M.2 SSD takabilir miyim? Eğer takarsam hız durumu normal bir M.2 kadar olur mu yoksa HDD hızında kalır mı?

Buna benzer bir ürün alacaksın, M.2'yi buraya bunu laptopun SATA portuna takacaksın. Yeni PC alınca bundan M.2'yi söker yeni PC'ye takarsın.

Not: Aldığın M.2 en fazla 550-600 hız verir laptopta fakat (eğer NVMe ise) masaüstüne takınca normall performansına ulaşır.
Not2: Attığım ürün sadece bir örnek, kalitesini performansını fiyatını bilmiyorum, biraz araştırman gerekebilir.

Buna benzer bir ürün alacaksın, M.2'yi buraya bunu laptopun SATA portuna takacaksın. Yeni PC alınca bundan M.2'yi söker yeni PC'ye takarsın.

Not: Aldığın M.2 en fazla 550-600 hız verir laptopta fakat (eğer NVMe ise) masaüstüne takınca normall performansına ulaşır.
Not2: Attığım ürün sadece bir örnek, kalitesini performansını fiyatını bilmiyorum, biraz araştırman gerekebilir.

Aradığım cevap hocam, şu an laptop için HDD'den hızlı olması yeterli. Nasıl olsa 4-5 ay sonra almayı düşündüğüm masaüstüne takacağım için SATA almak istemedim.

Aradığım cevap hocam, şu an laptop için HDD'den hızlı olması yeterli. Nasıl olsa 4-5 ay sonra almayı düşündüğüm masaüstüne takacağım için SATA almak istemedim.

Bence de güzel düşünmüşsünüz, tabii aklınızda masaüstüne 1 tane SATA 1 tane M.2 takarım diye bir düşünce varsa SATA alın 100-150 lira fazla vermeyin. Ama aklınızda 1 tane M.2 alırım SATA ile işim olmaz diyorsanız doğru yoldasınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı