Lenovo Z500 İnternet Hızını Arttırma

selaam16

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2 ay önce aldığım laptop(Lenovo Z500)un wi-fi bağlantısı çok düşük geliyor. Örnek vermek gerekirse,arkadaşımın Asus marka laptopu aynı bağlantıyı kullanarak hd video izleyebiliyorken benimki google'ye girmekte zorlanıyor. Asus marka laptopa sahip başka bir arkadaşım benim yerime internete bağlandığında bağlantı hızı ondada yüksek.

Sorum şu
Bu laptopun bağlantı hızı nasıl yükseltilebilir? Yükseltilmiyorsa bu bağlantıyı sağlayan parça yada bölüm değişir mi?

Yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam

Lenovanın Z500 modelini hastalık olarak kabul etmiş durumdayız.
Yapabileceğin en güzel yöntem wireless kartını değiştirmek olur.
Basit bir işlem fakat bilgisayarınız garanti dışına çıkmış olacaktır.
Diğer yöntem ise,bilgisayarın dışından wireless usb kart ile olacaktır
Bu yöntem görüntü kirliliği olacağı için pek önermem.

Örnek olarak iki adet resim ekliyorum sana maliyeti 30 ile 100 arasında değişir

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler aradığım cevap buydu ben hem parçayı değiştirip hemde wireless anteni alayım garanti olsun çok teşekkürler.
Son olarak bu kartın iyisini kötüsünü yada bu hastalıklı alete uyup uymayacağını nasıl anlayabilirim, önerilerinizi alabilir miyim? Gidip yine uyduruk bir parça alıp rezil olmak istemiyorum.

Son düzenleme:
Wifi kartın çalışıyorsa alternatif olarak usb wifi alabilirsin. Hem daha ucuz ;)

İşte burda kesin bir bilgi istiyorum,çünkü kafamdaki soru 10 gündür elimi kolumu bağladı,ne kart alabiliyorum nede usb wifi.

Sorum şudur
Usb wifi antenden bahsediyorsunuz sanırım,bu anten bana yüksek sinyal gücümü sağlayacak yoksa mevcut sinyal gücünü daha iyi kullanmayımı? Çünkü bu laptop sinyal gücü %100 olduğu halde sitelere girmekte zorlanırken sinyal gücü %80 civarında olan arkadaşım hd video izleyebiliyor.

Ben öneriyi wifi kartınızı değiştireceksiniz diye yaptım. %100 sinyal gücü olduğunda sitelere giremiyorsanız sorunu başka yerde aramalısınız. Mesela driver güncelleme veya temiz sistem kurulumu.

Intel(R) Centrino(R) Wireless-N 2230 wifi kartım bu,bunu değiştirmeye gerek varmı yardımcı olurmusunuz? ve driver güncelledim tekrar temiz bir işletim sitemi kurdum(windows 7 professional)

Kusura bakma notebook wifi kartlarından pek anlamıyorum. Fakat wifi kartından şüpheleniyorsan çevrende usb wifi kullanan varsa ödünç alıp deneyebilirsin. Ayrıca windows 8.1 yüklemeni ve bios güncellemesi yapmanı tavsiye ederim.

Kusura bakma notebook wifi kartlarından pek anlamıyorum. Fakat wifi kartından şüpheleniyorsan çevrende usb wifi kullanan varsa ödünç alıp deneyebilirsin. Ayrıca windows 8.1 yüklemeni ve bios güncellemesi yapmanı tavsiye ederim.

Önemli değil teşekkürler. Bir sorumda bu 8.1 yükleme meselesi. Herkes öneriyor ama nasıl yaparım hiç bir bilgim yok. windows 7 professionel kullanıyorum.bunu nasıl 8.1 yapabilirim ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı