Lenovo Z500 Oyunlarda Düşük GPU Kullanımı

Ali Vahit

Hectopat
Merhaba. Lenovo Z500 notebook kullanıyorum. Üzerinde GT 645M ve Intel i7 3632QM var. Sorunum Fortnite oynarken MSI Afterburner ile değerleri kontrol ediyorum. GPU kullanımı %75'i, CPU kullanımı %40'ı geçmiyor. Anlamadığım konu neden GPU tam performansında çalışmıyor? Sıcaklık değerleri normal. Furmark ile test ettiğimde GPU %99'da çalışıyor. Fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun son sürüm mü acaba? Ayrıca ekran kartı sürücünüzü Nvidia'nın sitesinden güncellemeyi deneyin. Bu işlemi, her yeni sürüm çıktığında yapmanız faydanıza olacaktır. Buna ek olarak, oyunla ilgili optimizasyon sorunundan da kaynaklı olabilir. Her oyunda aynı sorun yoksa, oyuna özgü bir sıkıntı olabilir. Benimde ekran kartından daha hızlı olan AMD R9 M265X ekran kartlı bilgisayarımda bile %100 GPU kullanımı göremedim Fortnite'de.
vsync ve benzeri fps sınırlayıcılar kapalı mı oyunda?
Artık herkes V-SYNC özelliğini kapatıyor diye düşündüm ama kapatmadıysa, FPS sınırlı ise düşük GPU kullanımı gayet normaldir. Sonuçta tamamını kullanmıyor ve ekrana sınırlı kareler çiziliyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı