LENOVO Z510 1TB+8GB SSHD format nasıl atılır?

Aynı cihazı ben de kullanıyorum. Disk üstünde SSD ve HDD diye ayrı bölümler yok. Tek parça normal HDD gibi. SSD olan kısım önbellek gibi kullanılıyor. Yönetimi bizim elimizde değil yazılım otomatik olarak sık kullanılan dosyaları o bölüme alıyor ve hız sağlıyor. Olay bundan ibaret.

Formatı düz şekilde atabilirsiniz ek bir uğraşa gerek yok. Sadece UEFİ kurulum yapın yeterlidir.

upload_2015-8-1_13-28-21.png

Bu paylaştığım senin bir işine yaramaz. 3 tane ayrı işletim sistemi mevcut. Diskler paramparça :D .

Aynı cihazı ben de kullanıyorum. Disk üstünde SSD ve HDD diye ayrı bölümler yok. Tek parça normal HDD gibi. SSD olan kısım önbellek gibi kullanılıyor. Yönetimi bizim elimizde değil yazılım otomatik olarak sık kullanılan dosyaları o bölüme alıyor ve hız sağlıyor. Olay bundan ibaret.

Formatı düz şekilde atabilirsiniz ek bir uğraşa gerek yok. Sadece UEFİ kurulum yapın yeterlidir.

Şimdi hocam tüm bölümleri silsem oem , recovery vs. eufi ile format atsam 8 gb sshd yine bellekleme yapar mı ?
Çok teşekkür ederim

Buradaki neleri silmem gerekiyor.
Recovery silmiyim o zaman da windows 10 yüklemeyi düşünüyorum recovery windows 8 için geri çalışır mı?

Ekran Alıntısı.JPG

Buradaki neleri silmem gerekiyor.
Recovery silmiyim o zaman da windows 10 yüklemeyi düşünüyorum recovery windows 8 için geri çalışır mı?
Geri dönüş konusunda denemeden bir şey söylemek zor. Bendeki cihaz freedos olduğundan direk kurulum yaptım. Bu konuda pek bilgim yok. Silerseniz sizden götüreceği bir şey olmaz sadece normal yoldan format atarsınız o kadar.

Temiz kurulum yapacaksanız yedeklerinizi alın ve tüm bölümleri silip diskinizi yeniden bölümlendirip kuruluma geçin. Diski yeniden bölümlendirdiğinizde sistem bölümleri kendiliğinden ayrılacaktır.

Temiz kurulum yapacaksanız yedeklerinizi alın ve tüm bölümleri silip diskinizi yeniden bölümlendirip kuruluma geçin. Diski yeniden bölümlendirdiğinizde sistem bölümleri kendiliğinden ayrılacaktır.

Anladım hocam sağolasın dediğin gibi yapıcam ama EFI Sistemi ne oluyor bilgin var mı tam olarak

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı