Lenovo Z510 Sürekli format ile çalışması

Bu kadar celallenmene gerek yok bence :) McAfee bende de bulunuyordu ama Kaspersky'ı tercih ediyordum. Çünkü veritabanı en büyük antivirüslerden biri. Crack yazılım gibi de bakmaz kimse. Ne daha iyiyse onu önerirler. Kaspersky ise en iyi antivirüslerden biri olduğu için öneriliyor ve aslında arayüz olarak da daha hoş gözüküyor. Tercih meselesi. Seni zorlamıyor kimse. Daha iyi olanı öneriyorlar. Hangisini istiyorsan kullan.

Yanlış anlamayın lütfen. Söyleyenlere bir lafım yok en iyisini öneriyorlar ama mcaafe sürekli öneriyorlar ve sizin gibi veritabanı büyük bir antivirüs vb. şeklinde açıklama yapmadıkları için sinirleniyorum. Eğer bir hatam olduysa kusura bakmayın.

Yanlış anlamayın lütfen. Söyleyenlere bir lafım yok en iyisini öneriyorlar ama mcaafe sürekli öneriyorlar ve sizin gibi veritabanı büyük bir antivirüs vb. şeklinde açıklama yapmadıkları için sinirleniyorum. Eğer bir hatam olduysa kusura bakmayın.

Estağfirullah yanlış anlamadım tabii ki. Kimse kimsenin kötülüğünü istemez sonuçta. Kaspersky'da babamızın Mali değil yani :) Avast, McAfee, Malwarebytes ve daha çok başka antivirüs denedim aralarında en hafif ve iyi hissettireni Kaspersky. Ücretli sürümü biraz daha uygun olsa almayı düşünüyordum hatta.

Estağfirullah yanlış anlamadım tabii ki. Kimse kimsenin kötülüğünü istemez sonuçta. Kaspersky'da babamızın Mali değil yani :) Avast, McAfee, Malwarebytes ve daha çok başka antivirüs denedim aralarında en hafif ve iyi hissettireni Kaspersky. Ücretli sürümü biraz daha uygun olsa almayı düşünüyordum hatta.

Ben McAfee bitince Kaspersky almayı düşünüyorum. Zaten 3 cihaz için kullanıyorum ve McAfee 5 cihaz olanla yakın fiyatlara sahip. En azından daha kaliteli bir virüs programım olmuş olur.

Konu baştan aşağı %95 dikkatle okudum. İlk sorunun tahmini olarak lehimlediği neyse ondna kaynaklanabilir diğer sorun laptop altına buz vb. sıvı içeren bir şey koyman. Buz buharlaşıp içine giriyor ve nem yapıyor bez koydum diyeceksin de o buharlaşan beze bulaşan su oradan da ısınıp içine giriyor.

Nem de donanımları korozyona uğratıp tüm metalik bileşenlerin bozulamasına neden oluyor. Hava soğutmalı başka çözümler bulabiliyorsan bul ve elektronikçi birine gidip anakart ve diğer bileşenleri hassas şekilde tinerle temizlettir.

Diğer AV sorunun agelirsek, Mcafee önerdiğim bir yazılım değildir. Ancak hiç AV kullanmayan birinin de kullanmasında sakınca bulmam. Kaspersky önerilmesindeki ısrar diğer tüm AV'lerden daha sağlam ve çok yönlü koruma sağladığı için, son sürümlerinde de sisteme yükünü çok az hissettiren bir yazılım olduğundan öneriliyor. Sisteme yük bindirse bile senelerdir önerdiğim bir yazılım zaten.
Ücretli kullanıyorsanız lisans bittiğinde Kaspersky deneme sürümünü deneyip, hoşunuza giderse lisans ücreti de fazla gelmezse geçebilirsiniz.

Konu baştan aşağı %95 dikkatle okudum. İlk sorunun tahmini olarak lehimlediği neyse ondna kaynaklanabilir diğer sorun laptop altına buz vb. sıvı içeren bir şey koyman. Buz buharlaşıp içine giriyor ve nem yapıyor bez koydum diyeceksin de o buharlaşan beze bulaşan su oradan da ısınıp içine giriyor.

Nem de donanımları korozyona uğratıp tüm metalik bileşenlerin bozulamasına neden oluyor. Hava soğutmalı başka çözümler bulabiliyorsan bul ve elektronikçi birine gidip anakart ve diğer bileşenleri hassas şekilde tinerle temizlettir.

Diğer av sorunun agelirsek, McAfee önerdiğim bir yazılım değildir. Ancak hiç av kullanmayan birinin de kullanmasında sakınca bulmam. Kaspersky önerilmesindeki ısrar diğer tüm Av'lerden daha sağlam ve çok yönlü koruma sağladığı için, son sürümlerinde de sisteme yükünü çok az hissettiren bir yazılım olduğundan öneriliyor. Sisteme yük bindirse bile senelerdir önerdiğim bir yazılım zaten.
Ücretli kullanıyorsanız lisans bittiğinde Kaspersky deneme sürümünü deneyip, hoşunuza giderse lisans ücreti de fazla gelmezse geçebilirsiniz.

Cevabınız ve vakit ayırıp konuya baktığınız için çok teşekkür ederim. Buzu bir poşet içerisinde üzerinde bez olacak şekilde koyuyordum ve kısa bir sürede hemen değiştiriyordum ve uzun bir süre bunu devam ettirmedim. Yani bezin ıslandığını anladığım anda bırakıyordum buz koymayı ve öyle devam ediyordum çünkü bir süre ısınmıyordu zaten. Buz olayını da en fazla 3 kere falan yapmışımdır. Artık bilgisayarda ciddi oyunlar oynanmayıp sadece web browser kullanımı ve Adobe flash üzerinden oyunlar oynanıyor. Elektronikçi biri hiç tanımıyorum ve nasıl bulacağım konusunda da bir fikrim yok :) zaten bu salgın nedeniyle de daha dışarı hiç çıkmadım. Eğer benim gibi bu konulara meraklı birinin yapabileceği bir şey ise ben de yapmayı deneyebilirim ama bir bilgim yok açıkçası. Bir de bunları yaptığımda çalışan bilgisayar komple çalışmaya dabilir diye tahmin ediyorum? Sürekli format atıp durmaktan da sıkılmaya başladım. Bilgisayar format atan kişi Windows 10 güncellemelerini yapmayın diye tembihlemiş, sanırım crack kurduğu için. Babam da yanlışlıkla güncelleme yapınca onarıma girdi bilgisayar. Şimdi temiz kurulumu yaptım çalışıyor. Ben sürekli format istemesini biraz virüs ve crack kurulduğundan dolayı düşünüp sistem raporu paylaştığım bir konu açtım. Eğer virüs yoksa dediğiniz lehimden dolayı bir sorun olduğu çok açık. Ama lehim işlemini de İstanbul'a bilgisi olan birine yaptırılmıştı. Lehim yaptıktan sonra hiç format atmadan sıkıntısız oyun oynadım yani. Büyük ihtimalle sizin dediğiniz gibi buzdan olmuş olabilir. Bir de bilgisayarın içini hiç temizlemedim. İşlemci ısınma durumu yok ama fan biraz ağır çalışıyor. McAfee daha 439 günü kaldığı ve bilinçli bir kullanıcı olduğum için bana bu süre içerisinde idare eder gibi duruyor. Lisansım bittiğinde Kaspersky almayı düşünüyorum ki zaten McAfee'den daha ucuz. Tabii 5 cihaz yerine 3 cihaz koruması sağlıyor ama ben zaten şu an 3 cihaz için kullanıyorum. Mobil için antivirüs hiç denemedim.

Kendiniz o dediğim temizlik işlemini yapamazsınız. Bilen biri yapması lazım.
Sizin yapabileceğiniz şu anlık kontak sprey alıp anca temizliğini yapabilirsiniz açmasını, macun yenilemesi filan doğru biliyorsanız.

Lehim konusunda dediğim gibi rebaling veya benzeri şeylerde elektronik parça değişimlerinde uzunca yine götürebiliyor ancak ilerleyen zamnalarda yine dikiş tutmayabiliyor :)
Size söyleyen olmadı heralde. Memtest ile bir test yapın hiç yapmadıysanız. Ek olarak stres testleri de deneyebilirsiniz memtest sağlam çıkarsa.

Sizin yapabileceğiniz şu anlık kontak sprey alıp anca temizliğini yapabilirsiniz açmasını, macun yenilemesi falan doğru biliyorsanız.

Lehim konusunda dediğim gibi rebaling veya benzeri şeylerde elektronik parça değişimlerinde uzunca yine götürebiliyor ancak ilerleyen zamnalarda yine dikiş tutmayabiliyor :)
size söyleyen olmadı herhalde. Memtest ile bir test yapın hiç yapmadıysanız. Ek olarak stres testleri de deneyebilirsiniz Memtest sağlam çıkarsa.

Lehim konusunda hiçbir fikrim yok. Bu konu hakkında biraz araştırma yapmayı düşünüyorum ama sanırım yine de bu işlemi bilmeden yapamayacağımı anladım. Sistemi eğer açabilirsem temizleyip macun yenilemesini yapmayı düşünüyorum ama sıcaklık değerleri normal olduğundan macunla alakalı bir sorun değil gibi duruyor. Stres testi yapabileceğimi düşünmüyorum çünkü dizüstü fanı çok yavaş çalışıyor. 1 dakika içerisinde 100 derecelere çıkabileceğini tahmin ediyorum. Memtest bir ara kendi bilgisayarımda da denemiştim ama UEFI açık olduğu için çalıştıramadım. Onu çözebilirsem eğer Memtest yapmayı deneyeceğim.
Sizin yapabileceğiniz şu anlık kontak sprey alıp anca temizliğini yapabilirsiniz açmasını, macun yenilemesi falan doğru biliyorsanız.

size söyleyen olmadı herhalde. Memtest ile bir test yapın hiç yapmadıysanız. Ek olarak stres testleri de deneyebilirsiniz Memtest sağlam çıkarsa.

Uzun bir süre götürdükten sonra böyle bir hata ile karşılaşmışlar. Sizce hangi parçada problem var? Her format atınca düzelmesi de bir ayrı değişik olay :)

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-07-05 at 11.22.31.jpeg
    WhatsApp Image 2020-07-05 at 11.22.31.jpeg
    117,4 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı