Lenovo Z570 Mac OS X Kurulumu

bozkurteb

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle merhabalar. Aranıza yeni katılmış bulunuyorum. Uzun zamandır takip ediyorum ancak işlem yapma fırsatını yeni buldum ancak oda hüsran verici oldu. Sadede gelmek gerekir ise yardımcı olacağınıza inanarak yazıyorum.

1.Problem : yükleme ekranına geçmeden önce siyah ekran problemi yaşıyordum yazılanları okuyarak intel graphics kextini sildim ve problem çözüldü :) Bunun için teşekkür ederim.
2.Problem : Herşey düzgün bir şekilde yüklenirken kurulum %100 olunca yükleme başarısız diskten başlatılamıyor dedi ancak yeniden başlatıp çalıştırınca açıldı. Bu bir sorun teşkil eder mi ?
3.Problem : Mavericks'in açılıp kapanması yaklaşık 2-3 dakika sürüyor Recep Bey'in videosunda saniyeler almıyor. Bunun önüne nasıl geçerim?
4.Problem : Ethernet kartımı tanıtamıyorum bu yüzdende internete giremiyorum. (Multibeast ile kexti kurmayı denedim yine başarısız oldum) Bu bilgisayardan Clover'ın son versiyonunu yükledim oda aktif internet istiyor sanırım bu yüzden boot sorununuda çözemedim.
5.Problem : Görüntüler gayet sorunlu. Ben bunu kextleri yükleyememe bağlıyorum ancak internet olmadığı için bunuda çözemedim.
6.Problem : Sistemimin UEFI olup olmadığını inanın çok araştırma yapmama rağmen çözemedim. Sistem bilgilerini atmak isterim ancak şu anda sorunlu bir şekilde mavericks yüklü ve bunuda nasıl yapabilirim bilmiyorum.

Sorum : Anladığım kadarıyla wifi kurulumunda sorun var bu doğru mudur ? Mavericks kullanıcaksam illa ethernet veya usb wifi mı almak zorundayım? Ayrıcada wifi modülü demişsiniz ancak ne olduğunu anlayamadım....
Öncelikle anlayışınız için teşekkür ederim. Saat 9'dan beri uğraşıyorum ama bir adım yol alamadım... Gerçekten mağduriyet ve sinir bozukluğu seviyesine geldi. Yardım edip yol gösterirseniz çok minnettar olurum. Saygılarımla...

Merhaba,

Unibeast ile kurulum denediniz mi? Bende lenovo b 590 var. Clover ile yükleyemedim fakat unibeast ile yükleyebildim. Bence bir deneyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı