Lenovo Z580 BIOS güncelleme sonrası siyah ekranda kaldı

Neleda

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 7500F, Asus Prime x670-P-CSM, İnno3D 4070 Super, Lexar ARES RGB 32 GB (2x16) 6000 MHz CL30, Netac N930E 1 TB, XPG K Mesh Kyber 750W 80+ Gold
BIOS'u guncelledim. Public ve private adli 2 dosya vardi. önce publici calistirdim ve kapandi yuklendi acildi tekrar. Sonra privateyi denedim. Hata verdi flash baslamadi. Az arastirdim BIOS'a girip BIOS back bilmem ne ayarini Disable'dan Enable'a almam gerekiyormus. Dedim deneyeyim denemek icin yeniden baslattim ve bir daha ekran gelmedi. Fakat bir sure bos bos bekledikten sonra baslangic onarma devreye girdi ve kurtarma ekranina ulasabildim. Sistemi sifirlasam yeniden kursam duzeltebilir miyim bu durumu veya sistem geri yukleyerek? Kurtarma ekraninda ne yaparak PC'yi kurtarabilirim? Teşekkürler.
Yazmayi unutmusum harddiskin omru kisaydi benim galiba. Hata veriyordu verileri yedekle vb. gibisinden. Hdtune ile bakmistim 1 tane kirmizi 2 sari hata vardi harddisk bozulsa ekran acilmaz benim bildigim. Kurtarma ekrani acilir mi ?
Harddisk bozulmuş olsa ki hata veriyordu kurtarma ekrani acilir miydi o zaman ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı