Lenovo Z580 Menteşe Sorunu

ferhatyvs

Hectopat
Daha fazla  
Birkaç ay önce menteşe boşta gibiydi. Zaman geçtikçe köşeden kalkmaya başladı, son durum böyle. Ekranı kapatamıyorum, belli bir yerden sonra kalkan yer ekranı sıkıştırıyor ve ses çıkarıyor ben de zorlamak istemiyorum. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Garantisi doldu.

@Recep Baltaş

photo_2016-01-15_00-19-12.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim eski laptobumda böyle oldu. Ardından menteşe çatladı. 160 liraya komple paneli değişmiştim. Sen servise gönder fiyat bilgisi al bence.

Fotoğraftan tam seçemedim ama aklıma gelen birkaç çözüm:

1. Vida yuvasının dibine delik açıp uzun civata ve ona uygun somun ve pul kullanarak sabitleyebilirsin. Gözünde canlanmasını kolaylaştırmak için kasanın altında delik olacağını belirteyim.
2. Kasaya delik açmak istemez isen vida yuvasının içini biraz genişletip vidayı kavrayacak dübel yerleştirebilirsin. Ancak yapıştırman gerek kuvvetli şekilde, epoxy kullanabilirsin ya da başka kuvvetli yapıştırıcı. Ocakta kızdırılmış civi ile yuvayı eriterek genişletip plastik yumuşak iken dübeli de gömebilirsin ama kasa plastiği gevrek ise pek iyi iş görmeyebilir.

Menteşeyi sabitlersem ekran açılmaz, parmağımla tutup açmaya çalıştığımda bile ekran açılmıyordu. Menteşe ile birlikte sabitlendiği yerde hareket ediyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı