Lenovo'nun yetkili servisi olan BDH güvenilir mi?

mathe

Femtopat
Esenlikler,

Amazon üzerinden birkaç gün önce aşağıdaki linkte bulunan Ideapad Gaming 3 model laptop aldım. Ürün elime ulaştıktan sonra inceleme yapmak istediğimde sağ alt köşesinde ses çıkaran ve kasa içinde sallanan bir parça olduğunu fark ettim. Forumdaki diğer konular ve internetten edindiğim bilgiler doğrultusunda bu sesin sabitlenmemiş BIOS pilinden geldiğini öğrendim.

Lenovo destek hattını aradım ve durumu anlattım servis kaydı açalım gönderin inceleyelim dediler, ancak internetten okuduklarım kadarıyla Lenovo'nun teknik servisi olan BDH kullanıcı ürünlerine karşı dikkatsiz davranmakta ve farklı sorunlara yol açmakta olan bir firma.

BDH ile benzer şekilde kötü bir durum yaşayan var mı, veya aksine güzel ilgilendikleri oluyor mu? Ürün teslim etme konusunda kafamda soru işaretleri var ve açıkçası korkuyorum.

Söz konusu laptop: Lenovo IdeaPad Gaming 3 Dizüstü Bilgisayar, 15.6" FHD, AMD Ryzen 5 5600H, 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB, FreeDOS, 82K200K0TX : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Son düzenleyen: Moderatör:
@Kunget Cevap için teşekkür ederim, tekrar geri gönderip beklemek istemediğimden dolayı kasayı dikkatli şekilde açarak pili altında bulunan yapıştırıcıya sabitledim, sorunum çözüldü. Şu an ses gelmemekte.

Hocam pil mi gevşekmiş?
Hallettiğinize sevindim. Laptopsuz kalmakta zor.
Öncelikle geç cevap için kusura bakmayın, bu aralar foruma bakamadım.

Evet, laptopun alt kısmını açtığımda direkt olarak sallanan parçayı gördüm (BIOS pili). Herhangi bir diğer iç kısmı sökmeme gerek kalmadan altında hazır olarak bulunan yapıştırıcıya sertçe bastırdım ve şu anda sabit şekilde durmakta.

Aslında servise de gönderirdim fakat birkaç konu okumuştum, servise verilmiş kusursuz ürünün kusurlu döndüğüne dair. Bu yüzden şüphe oluşmuştu içimde, cevap için teşekkür ederim.

Öncelikle geç cevap için kusura bakmayın, bu aralar foruma bakamadım.

Evet, laptopun alt kısmını açtığımda direkt olarak sallanan parçayı gördüm (BIOS pili). Herhangi bir diğer iç kısmı sökmeme gerek kalmadan altında hazır olarak bulunan yapıştırıcıya sertçe bastırdım ve şu anda sabit şekilde durmakta.

Aslında servise de gönderirdim fakat birkaç konu okumuştum, servise verilmiş kusursuz ürünün kusurlu döndüğüne dair. Bu yüzden şüphe oluşmuştu içimde, cevap için teşekkür ederim.

Estağfurullah hocam. Düzeldiğine sevindim.

Yeni konular

Geri
Yukarı