Lenovo'yu Nasıl Bilirsiniz?

Nasıl Bilirsin?

• İyi

Oy: 14 58,3%
  • Kötü

Oy: 2 8,3%
  • Orta

Oy: 8 33,3%

• Oy verenlerin toplamı
    24
Rezalet servisi olan bir markadır. Ürünleri Fiyat Performans olarak orta seviyedir. Yeni ürünlerinde kullanıcı yükseltmelerine de izin vermediği için gözümde değeri düştü.

Rezalet servisi olan bir markadır. Ürünleri Fiyat Performans olarak orta seviyedir. Yeni ürünlerinde kullanıcı yükseltmelerine de izin vermediği için gözümde değeri düştü.
Ancak benim bildiğim kadarıyla 1 hafta da ürünleri yapıp geri gönderiyormus. Şuana kadar PC hiç servis görmediği için bende bir şey söylüyemiyorum.

Ancak benim bildiğim kadarıyla 1 hafta da ürünleri yapıp geri gönderiyormus. Şuana kadar PC hiç servis görmediği için bende bir şey söylüyemiyorum.
Lenovo Y570 notebook'u Hard Disk sorunu ile servise verdim. 20 iş günü geçti hala parça bekliyor dediler. Bende yasal süre aşıldığı için değişim talep ettim 45 gün sonra değişim raporu ile ürün bana geri geldi aldığım yere verip para iadesi ve ya değişim yapacaktım değişim formuna bir baktım isim soy isim adres telefon vs tüm bilgiler yanlış bir tek ürünün seri numarası doğru. Değişim yapamadık. Aradım form yanlış dedim form'un fotoğrafını falan istediler gönderdim 3 hafta boyunca her aradığımda işleme koyduk fakat tekrar fotoğraf yollamanız gerekiyor denildi. 68.gün mail yolu ile değişim formunu düzeltip gönderdiler. Bu seferde ürünün bedeli yanlış girilmiş. Ürün bedeli 1499 Tl olması gerekirken , 890 TL olarak yazılmış. Haydaaa iade yapamadık yine. Tekrar aradım bastım fırçayı söylemediğim laf kalmadı 70. gün düzgün değişim formu geldi ve paramı aldım.
Neden yasal yollara başvurmadım diye soracak olursanız Tüketici hakem heyetine gittim. Ürün bedeli 1200 Tl üzerinde olduğu için hakem heyeti Mahkeme yolu ile paranı alabilirsin dedi. Mahkeme parası avukat parası , davanın ne zaman sonuçlanacağı ne kadar süreceği belli değil. bu sebepten dolayı mahkemeye vermedim. Sonuç 70 gün bekledik. Bulaşmayın Lenovo'ya. Bulaşırsanız servise yollamayın. Kendi paranız ile rezil olursunuz.

Z 580 modelini kullanmaktayım. Bios menüsüne ulaşamadığımdan dolayı servise yolladım. Anakartı değişecekmiş.
40 gün anakart bekledim. 40 günün sonunda anakartı değişmiş bir şekilde geldi. Sorun giderilmiş, biosa erişim sağlayabiliyorum. Bu defada çalışan kamera çalışmıyor. Aradım sorunun donanımsal olduğunu söylediler. Anakart
değiştiğinde kesin bağlamayı unuttular. Gene yollayacağım servise. Cihazdan memnun olduğum için değişim talep etmedim.

Cihazınızın arızası büyük değilse genelde erken gönderiyorlar. Fakat paça değişecekse ve değişecek parça maliyetli ise servis sipariş ediyor. Sebebi maliyetli parçaları elinde bulundurmuyormuş servis. Arkadaşta Lenovo kullanıyor. Onun sorunuda cihaz
kendi kendine nokta koyuyordu. Servise yolladı ve 1 haftada geldi. Bence diğer markalardan memnun olmayanlarda vardır.
Genel olarak Lenovonun hizmeti iyidir fakat servis kısmının iyileştirilmesi lazım.

Z 580 modelini kullanmaktayım. Bios menüsüne ulaşamadığımdan dolayı servise yolladım. Anakartı değişecekmiş.
40 gün anakart bekledim. 40 günün sonunda anakartı değişmiş bir şekilde geldi. Sorun giderilmiş, biosa erişim sağlayabiliyorum. Bu defada çalışan kamera çalışmıyor. Aradım sorunun donanımsal olduğunu söylediler. Anakart
değiştiğinde kesin bağlamayı unuttular. Gene yollayacağım servise. Cihazdan memnun olduğum için değişim talep etmedim.

Cihazınızın arızası büyük değilse genelde erken gönderiyorlar. Fakat paça değişecekse ve değişecek parça maliyetli ise servis sipariş ediyor. Sebebi maliyetli parçaları elinde bulundurmuyormuş servis. Arkadaşta Lenovo kullanıyor. Onun sorunuda cihaz
kendi kendine nokta koyuyordu. Servise yolladı ve 1 haftada geldi. Bence diğer markalardan memnun olmayanlarda vardır.
Genel olarak Lenovonun hizmeti iyidir fakat servis kısmının iyileştirilmesi lazım.

Bende servisinden şikayetçiyim zaten. Ürünü aldıktan 17 gün sonra batarya çalışmıyor şarj olmuyordu. Perşembe akşamı kargo ile servise yolladım cuma günü batarya değiştirildi, cumartesi ürünü teslim almıştım.

Kısacası açıklayayım, Lenovo namı diğer IBM (International Business Machines) yani Uluslararası iş makineleri şirketinin kısaltılmışıdır. Çok köklü bir geçmişe sahiptir. Lenovo bir nevi IBM'nin bir markasıdır diyebiliriz. Bankamatiklerden iş yeri server'lerine kadar birçok alanda geniş bir yelpazede iş makinesi yapan bir şirkettir IBM. Bu şirketin kullanıcılar için de bilgisayar yapan markası Lenovo'dur. Güzel markadır fakat bu markada ucuza kaçmayacaksın. Alacaksan minimum 1.500 TL olmalıdır diyebilirim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı