Lens kullanabilir miyim?

Hocam diyorum ki takarsam gözlüksüz göründüğüm gibi mi görücem?
Bakın hocam, gözlük takmadığınızda gözleriniz nasıl gözüküyorsa, lens takınca da aynen öyle gözükecek. Bir değişiklik olmayacak dış görünüşte, eğer renkli lens almazsanız. Onun dışında gözlük takarmış gibi net göreceksiniz. Bu kadar.

Bakın hocam, gözlük takmadığınızda gözleriniz nasıl gözüküyorsa, lens takınca da aynen öyle gözükecek. Bir değişiklik olmayacak dış görünüşte, eğer renkli lens almazsanız. Onun dışında gözlük takarmış gibi net göreceksiniz. Bu kadar.
Ya çok soru sordum özür dilerim ama, Renkli lens takarsam gözlerim gözlüklü olduğu gibi küçükmü gözükecek :/

Ya çok soru sordum özür dilerim ama, renkli lens takarsam gözlerim gözlüklü olduğu gibi küçük mü gözükecek :/
Burası soru sormak için var zaten, çekinmeyin hocam. 🙂
Hayır, renkli lens ve normal lens arasında bir fark yok. Yani dediğim gibi, gözleriniz lens takınca küçük gözükmez. Gözlük takmadığınızda nasıl gözüküyorsa aynı boyutta gözükür.

Lens takmak sizin göz yapınızı değiştirmez. Göz yapınız büyükse yine o şekilde gözükür. Gözlüğün çerçevesi uzun yıllar göz çevrenize kamufle görevinde bulunduğu için size daha küçük geliyordur.

10 yıl gözlük kullandıktan sonra lense geçtim. Başlarda kendinize de değişik gelebilirsiniz. Ama zamanla alışacaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı